SilverDoor Kısa Süreli Kiralık Daire Konusunda Yerini Sağlamlaştırıyor

Kısa süreli kiralık mobilyalı daire tedarikçisi SilverDoor en yakın rakibi CityBase’i 2.25 milyon sterline satın aldı.

Citybase’in yeni sahibi, 83 ülkede 160.000 daire tedarik eden SilverDoor oldu. Birleşik Krallık’a odaklı CityBase daireleri ve Central London daireleri daha önce Citybase’e aitti.

Markalar, bağımsız olarak çalışmaya devam edecek, bu yeni işin diğer bir tarafında ise operatörlere ortak çalışmaya dayalı ücretsiz dağıtım sağlayan online konut ağı şirketi Orbital ile ortaklık ta mevcut.

Temmuz 2014’te CityBase tarafından kurulan Orbital, operatörlerin ağa katılarak envanter paylaşımı yapmalarına, operatörlerin birbirlerinin envanterlerine erişim izin vererek herkesin envanterine etkili bir şekilde erişime imkan sağlıyor. Bu yeni iş, markayı canlandıracağa da benziyor.

İş seyahati gerçekleştirenler için kısa süreli mobilyalı kiralık daire; özel ev kiralama ve uzun kalış seçenekleri sunan zincir otellerin kesişiminde bulunuyor. SilverDoor toptan envanterinin satışını seyahat yönetim şirketleri aracılığıyla gerçekleştirirken, tüketiciye doğrudan online olarak ta satış gerçekleştiriyor; fakat online rezervasyon almaya 1 ay ya da 1 aydan biraz daha önce başladı.

Bir şirket sözcüsü; operatörlerin teknolojileriyle envanterleri için rezervasyon yapabilme durumumun kısıtlı olduğunu, bu durumun da kısa süreli mobilyalı kiralık daire sektörünün doğasını yansıttığını belitti ve şöyle devam etti; “ortalama kalış süreleri 4 ile 6 hafta arasında değişiyor eğer müşterinin seçtiği tarihler bir kaç gece daha fazla ise teknoloji genel olarak bu durumla başa çıkamıyor, sistem bütün kalışı olanaksız hale getiriyor. Acentalar bu konuda daha iyi, kısa süreli kalışı uzun süreli hale getirmek içim manuel olarak yeniden yerleştirme yapmayı deneyebiliyorlar.”

Airbnb ise bariz bir şekilde referans noktası, jüri buna katılmasa da günümüzde ve gelecekte kurumsal seyahat alanında izlerini bırakacak bir şirket.

Konaklama sektöründe yaşanan herhangi bir birleşme sektörün büyüme amacına son derece uygun ve SilverDoor’un daireler için online rezervasyon girişimi birçok teknoloji tedarikçisinin radarına takılarak dikkatlerini çekecek kadar ince bir girişim, çünkü bu alanda çok fazla pazar bölümü ve ölçeklendirilebilir bir sektör kalmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!