Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

EasyJet Holidays, bağımsız seyahat acenteleri aracılığıyla paketlerini satmaya başladı.

Geçen yıl Kasım ayında tatil kolunu yeniden hayata geçiren tur operatörü, başlangıçta yumuşak bir lansmanın parçası olarak bir “avuç” ticaret ortağıyla satışa çıktı; ancak, paketler Eylül ayı başlarında 3.000 acente aracılığıyla satışa sunulacak.

Ürününün bağımsız seyahat ticaretine tam olarak sunulması, Hays Travel, Hays Independence Group, Travel Counselors, The Travel Network Group, Advantage Travel Partnership, Midcounties Co-operative Travel ve Protected Trust Services ile dağıtım anlaşmalarını takip ediyor.

Şirket, ticaret yoluyla satış yapmayı taahhüt etmişti; ancak Covid-19 salgını nedeniyle baharda planlanan lansmanını erteledi. Şimdiye kadar yalnızca doğrudan tüketiciler için çevrimiçi olarak rezervasyon yapılabiliyordu.

Genel Müdür Garry Wilson; “Ticari olarak çalışmak bizim için her zaman gerçekten önemliydi ve birkaç talihsiz zamanlama aksaklıkları yaşamış olsak da bu kesinlikle taahhüt ettiğimiz bir şey.

“Maliyetleri ve tüketiciler için fiyatları düşük tutmak için geleneksel anlamda pek çok genel giderle inşa edilmemiş ticareti destekleyecek, ticaretin geride kalabileceği ve satılabilecek bir ürün verecek yapıya sahip olduğumuzdan emin olmak için aylarca perde arkasında çalıştık” dedi.

Operatör, sitesinde ortakların rezervasyon yapabileceği ürünler ve sıkça sorulan sorulara yanıtlar içeren bir ticaret portalı geliştirdi.

3.000’den fazla temsilci şimdiden özel web seminerlerine katıldı ve temsilci iş ortağı günleri yılın başlarında düzenlendi.

Lansman, ülke çapında 1.800 acente penceresinde tanıtılacak ve sosyal medyada, müşteri e-postalarında, seyahat mağazalarında ve ticari ortak web sitelerinde pazarlama ve sosyal medya materyalleri ile desteklenecektir.

Orijinal TV reklamı, sosyal medya için bağımsız acentelere bir referans içerecek şekilde uyarlanacak.

Wilson; “Acentelerin yaptıkları harika işlerin farkındayız ve easyJet tatili satın almayı düşünen farklı türlerde müşteri çekebileceklerini biliyoruz. Lansman için Birleşik Krallık’taki bazı önemli bölgelerde 1.800’den fazla vitrinde materyal olacak” dedi

Acenteler, büyük bir satış ekibi yerine yeni, kendini işine adamış meslek personeli tarafından desteklenecek; ancak Wilson “her iki tarafın da işlerini büyütme fırsatlarını kapatmayacağı” konusunda ısrar etti. “Sahip olduğumuz modelin işe yarayıp yaramadığına dair geri bildirim almak önemli,” dedi.

Mevcut iklimde daha fazla tatilcinin güvenilir seyahat acentelerinden rezervasyon yaptırmak isteyeceğini söyledi ve:”Artık müşterilerin tatil rezervasyonlarına yardımcı olmak için güvenilir seyahat acentelerine her zamankinden daha fazla bakacağını düşünüyoruz. Gemideki tüm ortaklarımıza hoş geldiniz demeyi ve bunu büyük bir başarıya dönüştürmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Dağıtım başkanı Si Morris-Green, easyJet tatillerinin evden çalışanlar ve iş yerinden çalışanlar dahil olmak üzere “ticaret sektörünün genişliğini ve derinliğini” temsil eden acenteler aracılığıyla satılmasını sağlamak için çok çalıştığını söyledi.

Hays Travel, easyJet tatillerinin ilk ticaret ortaklarından biridir.

Ortaklar John ve Irene Hays şunları söyledi: “Bu, daha fazla seçeneğe sahip olacak müşterilerimiz ve tüm seyahat endüstrisi için çok iyi bir haber. Bu inanılmaz bir fırsat ve easyJet ile yakın işbirliği içinde çalışmayı ve daha da fazla insanın hayallerindeki tatiller bir kez daha rezervasyon yapabileceklerini görmeyi gerçekten dört gözle bekliyoruz” dedi.

Midcounties Co-operative Travel’ın Ticari Ve Ürün Başkanı Mark Mitchell, bu hareketin mağazalar, evden çalışanlar ve konsorsiyum üyelerini içeren tüm seyahat bölümlerinin satışları artırmasına ve yeni müşteriler çekmesine izin vereceğini söyledi. “Uzun ve başarılı bir ortaklık olmasını beklediğimiz şeye girmek için çok heyecanlıyız” dedi.

Seyahat Danışmanları Genel Müdürü Ve Ticaret Müdürü Kirsten Hughes; “Marka, ürün portföyümüze harika bir katkı sunuyor ve Seyahat Danışmanı işletme sahiplerimizin müşterilerine sunabileceği seçeneklerin kapsamını daha da güçlendiriyor” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz