Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çevrimiçi seyahat acentesi lastminute.com, yeni güvenli destinasyonlar sıralama hizmetiyle gezginlerin ziyaret edecekleri güvenli yerleri araştırmasına yardımcı oluyor.

Hizmet, düzenli olarak güncellenecek olup destinasyonları güvenlik puanına (% 60 ağırlık) ve çekicilik puanına (% 40) göre sıralıyor.

Lastminute.com, güncel enfeksiyon oranlarının sayısını, yerel sağlık hizmetlerinin kalitesini ve Birleşik Krallık’tan gidilen mesafeyi belirlemek için Lancet, Dünya Bankası ve SIRD Modelinden alınan verileri kullanıyor.

Çekicilik puanı, güncel otel odası kullanılabilirliğini, yaz aylarındaki tipik popülerliği ve herhangi bir ülkedeki UNESCO koruma alanlarının sayısını birleştiriyor.

Lastminute.com, karantina önlemlerinin hafifletilmesinden bu yana trafikte ve talepte “dramatik ani artışlar” görüldüğünü söylüyor ve “gezginler için en iyi ve güncel tavsiyeleri sağlamaya kararlı”.

Çevrimiçi seyahat acentası, her 5 rezervasyondan biri için İngiltere’deki rezervasyonların dört gün içinde rezervasyon gerçekleştirilen tatiller için geçen yıla göre % 43, bir hafta içinde % 58 ve bir ila iki hafta içindeki tatillerin ise % 54 arttığını söyledi.

Lastminute.com Birleşik Krallık ve İrlanda Ülke Genel Müdürü Reigo Eljas;”İnsanlar daha önce hiç bu kadar ‘harika’ bir tatile ihtiyaç duymamıştı, bu yüzden dünya çok hızlı değişirken insanların ziyaret edilecek en güvenli ve en çekici yerleri bulabilmesi için canlı bir algoritma oluşturduk.

“Şu anki haliyle İtalya, hızlı erişim, çarpıcı sahil şeridi ve güncel şehirlerin harika bir karışımı ile en çok tavsiye edilen destinasyonumuzdur. Esnek yeni paketler oluşturmak için tedarikçilerle çok çalıştık, böylece şimdi rezervasyon yapan herkes seyahatlerini daha sonraki tarihlere erteleyebilir” dedi.

Lastminute.com verilerine göre, 2020’de şimdiye kadar güneş ve deniz tatilleri için yapılan rezervasyonların % 47’sine karşılık şehir tatilleri rezervasyonların % 53’ünü oluşturdu.

En iyi 25 paket tatilin yirmi ikisi, Sardunya gibi konumların İngiliz tatilciler arasında popüler olduğunu da kanıtlayan sahillerde bulunan tatil köyleri içindir.

Lastminute.Com Genel Müdürü Andrea Bertoli; “Tatillerin herkes için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, özellikle de COVID-19’a uyum sağlamanın tüm stresinden sonra.

“Ancak, tüm seyahatler güvenli olmalı, bu nedenle hükümetin kısa vadeli kurallar konusunda netlik sağlamasına ihtiyacımız var.

“Seyahat endüstrisi karmaşık ve Birleşik Krallık’ta ve denizaşırı ülkelerde gelişmesine ve ekonomik hacimlerini artırmasına yardımcı olmak için tüm taraflar, tüketici güvenini artırmak ve rezervasyonları konusunda insanlara huzur vermek için birlikte çalışmalıdır” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz