Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

EasyJet Holidays, değişen seyahat kısıtlamalarının ortasında müşteri güvenini kazanmak için tatillerin nasıl rezerve edildiğine ilişkin “yeni gerçekliğe uyum sağlarken” müşteriler için bir Koruma Taahhüttü başlattı.

Operatörün yeni uzun vadeli müşteri politikası, rezervasyonları pandemiden etkilenen müşteriler için kısa vadeli iade taahhütlerine ek olarak uygulamaya kondu.

Bu yeni taahhüt, seyahatten 28 gün öncesine kadar para iadelerini, depozitoların korunmasını garanti eder ve rezervasyonlarda ücretsiz değişiklikler sunar. Ayrıca, esnek ödeme seçenekleri de sunuluyor, böylelikle müşteriler 28 gün vadeli bakiye ile taksitle ödeme yapabiliyor ve easyJet tatilleri de “en iyi fiyat garantisi” veriyor.

Kısa vadeli easyJet tatilleri, varış noktasında bilinen bir karantina veya kendi kendine tecrit şartının olduğu ve söz konusu geri ödemelerin ortalama 12 gün içinde işlendiği tüm tatilleri iptal etme sözü vermişti.

Operatör tarafından Eylül ayı başlarında yapılan son araştırmalar, 33 milyondan fazla İngiliz’in Covid-19 nedeniyle seyahat planlarını bozduğunu ve% 24’ünün yıl sonundan önce yurtdışında tatile çıkmayı planladığını ve önümüzdeki yılın başlangıcı dahil bu oranın % 37’ye yükseldiğini ortaya koydu.

2.000’den fazla İngiliz yetişkinin katıldığı ankette, % 38’inin geri dönüşlerinde iki hafta boyunca kaçmak için karantinaya almaya istekli olduğu ortaya çıktı. % 57’si tatil planlamanın onlara heyecan verici bir ruh hali sağladığını, % 21’i ise tatil yapmamanın veya ara vermemenin ruh hallerini etkilediğini söyledi.

Anket ayrıca, İngilizlerin yarısından fazlasının (% 53) yurtdışında bir tatil için rezervasyon yaptırmaya ancak paralarının korunduğundan emin olduklarında istekli olduklarını ortaya çıkardı.

EasyJet’in 2020 ve sonra için tüketici tatili eğilimlerini ölçtüğü raporu, tatilcilerin% 46’sının bir tatilin yapılamaması durumunda para iadesi alamayacaklarından endişelendiğini, % 38’inin seyahat planlarında değişiklik durumunda para kaybetmekten endişelendiğini ortaya koydu.

Easyjet Holidays Müşteri Direktörü Matt Callaghan;“Yurtdışı tatillerinde tüketici güveni bu yıl büyük bir darbe aldı ve gezginlerin artık seyahat rezervasyonu yaparken farklı öncelikleri var.

“Kısıtlamaların değişim göstermeye devam etmesi ile birlikte, sektörün yükselmesi ve tüketici güvenini yeniden inşa etmek için bu yeni gerçekliğe uyum sağlaması gerekiyor. Bu nedenle, sektörde müşteri esnekliği için bir ölçüt belirleyen ve gezginleri, işler değişirse bile koruma altında olacakları güvencesi ile tatilleri için rezervasyon yapmaya teşvik eden yeni Koruma Taahhütümüzü başlatıyoruz. Bu kısa vadeli bir hareket değil, müşterilerin easyJet tatillerinde rezervasyon yaptıklarında ne bekleyebileceklerine yönelik temel bir değişiklik” dedi.

EasyJet raporu, İngilizlerin bir tatilde aradıklarını salgının öncesine kıyasla değiştirdiğini de ortaya koydu. Covid-19’un önceliklerini yeniden gözden geçirmelerini sağladığını kabul edenlerin % 40’ı artık düşük enfeksiyon oranına sahip destinasyonlar arıyor, % 31’i ise artık kendi yemeklerini kendilerinin yapabilecekleri veya müstakil tatilleri tercih ettiğini söyledi.

EasyJet tatil anketinde, İngilizler için güneşli bir plaj tatili en popüler seçim oldu ve bunu aile ve arkadaşlarla kaliteli zaman geçirmek için geziler izledi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz