Dubai, Ortadoğu ve Afrika Bölgesindeki En İyi Toplantı Destinasyonu 0

Dünyanın önde gelen toplantı, yatırım teşvik noktası, konferans ve sergi destinasyonlarından (MICE) biri olarak konumunu güçlendiren Dubai, Orta Doğu ve Afrika’da toplantı, etkinlikler ve ağırlama teknolojisi sağlayıcısı Cvent tarafından açıklanan listede toplantılar ve etkinlikler için ilk 10 içerisindeki birinciliğini koruyor.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi, geçtiğimiz yıl yaklaşık 400 büyük MICE ve iş etkinliğine ev sahipliği yaptı ve tarihinde yeni bir rekor olan yaklaşık 3.4 milyon delegeyi ağırladı.

Listede iki BAE şehri daha vardı – Abu Dabi (önemli iki noktadan biri ) ve Ras Al Khaimah (listeye yeni eklenenlerden). Ülke, küresel bir iş merkezi olarak büyümeye devam ederken, BAE, Dubai’de, dünyadaki en prestijli MICE destinasyonu konumunu daha da güçlendirecek olan Dubai Expo 2020 dahil olmak üzere, dünyanın en prestijli etkinliklerinden bazılarına ev sahipliği yapmak için hızlı bir şekilde konumlanıyor.

“İş etkinlikleri kritik bir rol oynuyor.”

Dubai Business Events & City Operations Başkan Yardımcısı Steen Jakobsen; “Dubai’nin bir kez daha Ortadoğu ve Afrika bölgesinde üst düzey toplantılar destinasyonu olarak seçilmesi, kentin vizyoner liderliğinin yanı sıra tüm ortaklarımızın ve paydaşlarımızın çabalarının bir kanıtıdır. İş etkinikleri yalnızca ziyareti yönlendirmede ve doğrudan ekonomik etki yaratmada değil, aynı zamanda kilit sektörlerin gelişiminde ve bilgi değişimini teşvik etmede önemli bir rol oynamaktadır” dedi.

Cvent Hospitality Cloud Pazarlama Başkan Yardımcısı Chris McAndrews; “İş etkinlikleri küresel GSYİH’ya 1,5 trilyon ABD Doları ekliyor ve bu olumlu ekonomik etki nedeniyle, bu yılki İlk 10 toplantı destinasyonları listesinde yer alan şehirler, daha fazla MICE işletmesini çekmek için önemli zaman ve kaynaklar ortaya koyuyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.