Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koronavirüs salgınının seyahat endüstrisi, özellikle de konaklama sektörü üzerinde büyük etkisi mevcut. Bu yüzden de şirketler, hizmetlerini sosyal açıdan mesafeli bir şekilde sunabilmek için hızlı bir şekilde uyum sağlamalıdır. Dijital uygulamalar artık birçok işletme tarafından, müşteri deneyimini insan temasını en aza indirecek şekilde yönetmek amacıyla kullanılıyor.

Suffolk merkezli yazılım geliştirme acentesi SimpleClick, seyahat ve konaklama işletmeleri için ısmarlama bir dijital uygulamaya yatırım yapmanın avantajlarının savunucusudur. Uygulamalar, kullanıcılar için temassız check-in hizmetlerinden otel odalarının hesabını izlemeye kadar çeşitli işlevler sunarken işletmelerin COVID’ karşı güvenli bir şekilde çalışmasına olanak tanır.

Bir dijital uygulama, konaklama şirketleri tarafından 2020’den önce önemli bir yatırım olarak görülmemiş olsa da, Koronavirüs pandemisinin ortasında daha kritik hale geliyor. Seyahat ve otelcilik sektörü büyük ölçüde yüz yüze bir kuruluş olduğundan, uygulamalar, hükümetin mevcut düzenlemelerine uygun şekilde çalışmasına yardımcı olur ve hem personeli hem de müşterileri güvende tutar.

Bir kuruluşta meydana gelen COVID-19 vakalarını önlemeyi sağlayan herhangi bir önlem, bir işletmeye açık kalma ve ticaret yapma şansını artırır. Uygulamaların kullanımı, masalardan uzaktan yiyecek-içecek siparişi verme ve takip ve izleme gibi hizmetleri destekleyerek bunu başarmasına yardımcı olur.

Sağlık ve güvenliği iyileştirmenin yanı sıra uygulamalar, özellikle otel endüstrisi için daha çevre dostu bir deneyim oluşturur. Haritalar, menüler ve gezi listeleri gibi evrak işleri basılı kopya yerine dijital olarak mevcuttur.

Daha fazla işletme kâğıtsız ve temassız hale gelme yollarını araştırıyor ve dijital uygulamalar bu konuda yardımcı oluyor. Ek olarak, uygulamalar çevrimdışı veya sınırlı Wi-Fi ile çalışacak şekilde tasarlanabilir, bu da konukların bunları kullanmak için internete bağlanmasına gerek olmadığı anlamına gelir.

SimpleClick’in yöneticisi Claire Thorpe, konaklama endüstrisi için dijital uygulamaların değerini; “Kısa vadede tüketiciyi koruyan; ancak aynı zamanda uzun vadeli müşteri deneyimini iyileştiren teknolojiye yatırım yapmak için güçlü bir teşvik var. Uygulamalar, konaklama tedarikçilerini daha verimli bir hizmet sunmak, müşterileri ve personeli korumak ve ayrıca tüketicilerin markalarına olan güvenini artırmak için destekleyici olabilir.

“Müşteri odaklı bir uygulamanın değeri, Koronavirüs krizine anında tepki vermenin ötesine geçiyor. Uygulamalar müşterinin deneyimine yardımcı olabilir, basitleştirebilir ve hatta geliştirebilir. Birçok otel işletmecisi, dijital oda anahtarları ve temassız check-in süreci gibi teknolojileri zaten benimsiyordu – COVID-19, daha fazla konaklama tedarikçisinin dijital çözümleri hızla benimsemeleri için bir katalizördür. Bu kısa vadede müşterilerin ilgisini çekecek olsa da, konaklama işletmeleri krize yanıt olarak “hızlı düzeltme” teknolojisini kullanmak veya müşteri deneyimini yeniden icat edecek ısmarlama bir dijital çözüme yatırım yapmak arasında bir seçim yapabilirler.

“Açıkçası, markalı bir uygulama, şirket markanızın bilinirliğini artıracak ve bu da özelliğin tekrarlanmasını teşvik edebilir. Ek olarak, kullanım kolaylığı ve anlık bildirimleri kullanarak özel teklifleri tanıtma yeteneği nedeniyle dijital uygulamaların müşteri harcamalarını artırmada etkili olduğu görüldü” şeklinde açıkladı.

Koronavirüs krizinin etkilerinin yıllarca hissedileceği açıktır, bu nedenle SimpleClick, konaklama işletmenizi uzun vadede destekleyecek önlemlere şimdi yatırım yapmanızı öneriyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz