Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fas Ulusal Turizm Ofisi (MNTO), ülkenin sınır düzenlemelerinin Birleşik Krallık’tan gelen yolcular da dâhil olmak üzere uluslararası ziyaretçiler için esnetildiğini doğruladı.

1 Ekim’den itibaren, vize alması gerekmeyen yolcular, sonuçların kalkıştan 72 saat öncesine kadar tarihli olduğu negatif bir Covid-19 PCR testi sunarak ülkeye giriş yapabilirler. Yolcular ayrıca Faslı bir şirket tarafından düzenlenmiş bir davet veya kaldıkları süre boyunca bir konaklama rezervasyonu sunmalıdır. Fas şu anda Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı (FCO) seyahat koridoru listesinde yer almıyor.
Fas’a şu anda Birleşik Krallık’tan iki havayolu hizmet veriyor – Royal Air Maroc haftada üç kez Londra Heathrow’dan Kazablanka’ya, Air Arabia ise haftada iki kez Londra Gatwick’ten Tangier’e hareket ediyor.

MNTO Birleşik Krallık ve İrlanda direktörü Jamal Kilito; “Pandemiden çıkarken, İngiliz ve İrlandalı gezginleri gönül rahatlığı ile gerçekten olağanüstü bir turizm deneyiminin tadını çıkarabilecekleri Fas Krallığı’nda ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Yerinde güvenli sağlık ve güvenlik önlemleri sayesinde, turizm endüstrimizi yeniden inşa edebileceğimizden ve gezginlere her zaman keyif aldıkları sıcak Fas karşılamasını sağlayabileceğimize eminiz” dedi.

Fas, özgünlük ve çeşitliliğin yanı sıra gezginlere tarihle dolu bir kültürü deneyimleme fırsatı sunuyor. Marakeş, Agadir ve Fes gibi popüler destinasyonların yanı sıra, ülke ziyaretçilere en iyi sağlık ve sıhhi standartlarla birlikte erişilebilir çöl deneyimleri, Atlas Dağları’nda yürüyüş, çok sayıda plaj ve su sporları, dinlenme ve doğal manzaralar sunmaktadır.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz