Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Didi’nin son yatırımcısı da belli oldu. China Life 600 milyon dolar yatırımla ekibe katıldı. Didi’nin Apple’dan 1 milyar dolar yatırım almasından birkaç hafta sonra geldi.

Bu ortaklık “sigortacılıkta inovatif iş modellerinin geliştirilmesi”ni esas alacak.  Didi Çin’de 15 milyonluk bir sürücü ağına sahip. Bu da China Life’ın satış ekibi için büyük bir potansiyel ifade ediyor.

Ancak yapılan açıklamada “Çin’de ve diğer ülkelerde mobil ulaşım ve ilgili sektörlerdeki yatırım fırsatları”yla   “kurumsal  mobilite çözümleri”nin de anlaşmada yer aldığı görülüyor.

Didi’nin Lyft ile birlikte kurucu ortağı olduğu “Küresel Her Yerde Ulaşım Birliği” de Çin merkezli firmaya Çin dışında da bilinirlik katarak yabancı yatırımcıları çekme olanağı sağlıyor.

Dünyanın en büyük tek durak taşımacılığı platformu olan Didi’ye olan ilgi bitmiş değil ve yatırımcıların ilgisinde herhangi bir azalma da görünmüyor. Uber için de aynılarını söylersek yanılmış olmayız. Uber, son olarak Suudi Arabistan hükümetinden 3.5 milyar dolarlık yatırım aldığını duyurmuştu.

Varlık yönetim fonları, sigortacılık devleri ve diğer teknoloji devleri de altın değerindeki bu ulaşım uygulamalarına yatırım yaparak rekabetin artmasındaki başlıca faktörler arasında yerlerini almış durumdalar.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz