Gezginler Bilgi Edinmek için Mobil Platformları Kullanıyor 0

Akıllı telefonların, tabletlerin ve diğer mobil teknolojilerin durmak bilmeyen büyümesi ve gelişimi sayesinde, bugünün gezginleri bilgi edinmek ve içerik yollamak için mobil cihazları daha fazla kullanıyor.

Araştırma firması eMarketer’ın yayınladığı yeni bir rapora, ABD’deki Internet kullanıcıları tarafından oluşturulan seyahat içeriklerinin (diğer bütün biçimlerden değerlendirmeler, derecelendirmeler, fotoğraflar, yorumlar, videolar şeklinde) %51’inin akıllı telefonlar ya da tabletler üzerinden yollandığını gösteriyor. Ve gezginler ile tatil planı yapanlar, bilgi tarama ve araştırma için hala masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarını kullanmaya devam ederken (%60’lık bir kesim), mobil platformlar seyahat içeriklerine ulaşmak için tercih edilen araçlardan biri olarak ortaya çıkmış bulunuyor. eMarketer’ın tahminlerine göre 2018 yılına gelindiğinde, ABD’de yer alan ve seyahat araştırması yapan kitlenin %71.3’ü, araştırmalarını mobil cihazlar kullanarak gerçekleştiriyor olacak.

Ayrıca, comScore ve Expedia tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen “Çoklu Ekran Dünyasında Seyahat Kararları” başlıklı çalışma, yaklaşık 62 milyon kullanıcının, dijital seyahat içerikleri ile sadece mobil cihazlar üzerinden etkileşime geçtiğini gösteriyor. Ayrıca, gezginlerin %29’u son altı ay içerisinde tablet üzerinden rezervasyon yapmışken, %21’lik bir kesim ise aynı amaçla akıllı telefon kullanmıştır. Dahası, tablet üzerinden seyahat rezervasyonu yaptıran her 10 tüketiciden 9’u, bu işlemi yeniden yapabileceklerini söylerken bu sayı, akıllı telefon üzerinden aynı işlemi yapanlar arasında her 10 kişilik grupta 8 olmuştur.

comScore ve Expedia’nın çalışmasında yer alan analiz şöyle diyor: “Mobil cihaz kullanımı, istikrarlı bir biçimde artmaya devam ediyor. Bugün, mobil platformlar üzerindeki etkileşimin bütün seyahat aşamalarını ve içerik kategorilerini kapsaması ile birlikte mobil cihazlarla seyahat planları yapan kitle, bu planları PC’ler üzerinden yapan kitleden daha büyük bir boyut kazanmıştır.”

Elbette, pek çok cihaz ve platform üzerinde müşterilere ulaşabilmek için bir strateji geliştirmek oldukça önemlidir. Eğer var olan ve potansiyel müşterilerle daha etkili bir biçimde etkileşime geçmenin yollarını arayan bir otel ya da konaklama merkezi yöneticisi iseniz, aşağıda yer alan yollar başarıya giden yolda sizlere yardımcı olabilir:

  • Web sitenizi akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar için optimize edin.
  • Yerel işletme ilanlarında, online değerlendirme sitelerinde ve işletme keşif mobil uygulamalarında işletmenizin profilini oluşturun.
  • İşletmenize dair online değerlendirmeleri ve derecelendirmeleri yönetin ve takip edin.
  • Web üzerinde yer aldığınız bütün platformlarda düzenli olarak haberler, güncellemeler, blog iletileri, fotoğraflar ve videolar, değerlendirme yanıtları ve sosyal güncellemeler gibi yeni içerikler yollayın.
  • Kullanıcıların hareketini, online rezervasyon ve satın alma işlemlerini kolaylaştıran özellikleri sitenize entegre edin.

Kaynak: Review Trackers

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.