Google, Gezginlerin Online Videolar İzlemeyi Sevdiğini Belirtiyor 0

Bir otel ya da konaklama merkezi yöneticisi misiniz? Eğer işletmenizin online görünürlüğünü arttırmak ve gezginleri işletmenize çekmek için yeni yolların arayışındaysanız, arama motoru devi Google’ın Gezgin Araştırması’nın son verileri, size birkaç iyi fikirden daha fazlasını sunabilir.

google-travel-study

Google’ın araştırmasının sunduğu en temel bilgilerden biri gezginlerin / tatil satın alanların – yani sizin potansiyel müşterilerinizin- videoyu seviyor oluşu. Ve bu durum, sektördeki işletmelerin seyahat ve otel pazarlama yöntemlerini değiştiriyor.

Artan Internet bant genişliğinin ve hızının, bunların yanı sıra videoların akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlarda da erişilebilir oluşunun daha iyi ve yüksek kaliteli videoların ortaya çıkmasını sağladığını varsaymak akla yatkın geliyor. Bu sebeplerden dolayı tüketiciler, eskisinden daha fazla online video izliyor. Aslına bakılırsa dinlenme amacıyla tatile çıkanların %51’i ve iş seyahatlerine çıkanların %63’u, seyahat planlama ve karar verme süreçlerinin bir parçası olarak online seyahat videoları izliyor.

Screen_Shot_2014-10-21_at_9_28_19_AM_mwirbd

Google’ın araştırmasından diğer önemli başlıklar ise şöyle:

  • Günümüzde tüketiciler, satın alma kararlarını vermeden önce en iyi fiyatı bulmaya odaklanmış durumdalar. Nitekim, dinlenme amacıyla tatil yapmak isteyenlerin %60’ından fazlası, seyahat planlama konusunda ilham almak amacıyla videolar izlemek, otel değerlendirmelerini okumak, fiyat karşılaştırmaları yapmak ve önemli işletme bilgileri aramak gibi etkinliklerde bulunmak için İnternet’e başvuruyor.
  • Gezginler farklı türlerde videolar izliyor. Doğal olarak, gezginlerin izlediği videoların %62’si oteller, havayolu şirketleri, gemi turu şirketleri ve diğer seyahat şirketleri tarafından hazırlanıyor. Ancak, insanlar ayrıca uzmanlar tarafından (%59) ve diğer gezginler ile konuklar tarafından (%55) hazırlanan online değerlendirmeleri de izleyerek seyahat bilgisi araştırmalarını yapıyor.
  • Video ilham veriyor. İş seyahatlerine çıkan gezginlerin %66’sı, bir seyahat videosu izledikten sonra bir tatil düşüncesine girme ya da planlama konusunda ilham aldıklarını belirtirken, bu oran dinlenme amacıyla tatil yapacak olan gezginlerde %60 ile çok da geride kalmamış oluyor. Dahası, sırasıyla %64 ve %58’lik kitleler, izledikleri online seyahat videosunun ya da video değerlendirmenin, nereye yolculuk edeceklerini ya da nerede konaklayacaklarını son varanda etkilediğini söylüyor.
  • İş seyahatlerine çıkan gezginlerin %48’i ve dinlenme amacıyla seyahat eden gezginlerin %40’ı, kendi seyahat videolarını oluşturmayı da seviyor. Bugün erişilebilen teknolojiler (akıllı telefonlar, mobil uygulamalar, tabletler, kameralar ve video yazılımları) sayesinde, gezginler seyahatlerini görüntüleme, kendi yüksek çözünürlüklü içeriklerini oluşturma ve videolarını sosyal ağlarda paylaşma olanağına sahipler.

Kaynak: Review Trackers

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe