Çocuklarla Gezmek İsteyenlere Eurodisney

Disneyland Paris ( Eurodisney ) Fransa’nın başkenti Paris’in  güney bölgesi banliyösü  Marne La Vallee ‘de yer almaktadır. Paris ‘in merkezine 32 km.uzaklıktadır.

eurodisney

Disneyland Paris ,iki ayrı tema parkı ,alışveriş ,yemek yeme ve eğlence alanları ile 7 adet Disney otelinin yer aldığı oteller bölgesinden oluşmaktadır. 12 Nisan 1992 yılında ilk olarak , Disney Park açılmıştır. İkinci tema parkı ,Walt Disney Studio  ise 16 Mart 2002 de çalışmaya başlamıştır.

Eurodisney temel olarak üç alana ayrılmıştır. Disneypark,W Alt Disney Studios ve otellerin yer aldığı Kasaba. En büyük olan Disneypark’tır veburası da kendi içinde beş bölgeye ayrılır. Giriş,çeşitli hediyelik eşya dükkanlarının yar aldığı  Main Street’le başlar ve bu cadde Central Plaza adı verilen parkın orta noktasına kadar uzanır.Bu noktadan itabaren park , Frontierland, Adventureland, Fantasyland ve Discoveryland olarak gruplara ayrılır. Frontierland  , vahşi batı ve kovboylar ağırlıklı olarak Amerikan kültürünün vurgulandığı ;macera şehri olan Adventureland’da, İndiana Jones, Karaip korsanları gibi daha heyecana yönelik oyunların yer aldığı ; Fantasyland ise çocukların çok seveceği klasik  oyunların ve  Pinokyo, Pamuk Prenses, Peter Pan, Uyuyan güzel  gibi klasik karakterlerin bulunduğu bölümlerdir.

Discoveryland , geleceğe yönelik bir keşif yolculuğudur. Burada uzay gemisiyle seyahat, yine uzayda rollercoast, keşif, video oyunları, Kaptan Nemo’nun denizaltısı gibi daha heyecanlı bölümler  bulunmaktadır.

Parkın genelinde oyunların niteliğine göre ,tehlike arz etmemesi için boy sınırlaması bulunaktadır.

Daha küçük olan ikinci park alanı da Walt Disney Studios Park’tır. Film ve animasyon dünyasının yer aldığı ,dört bölümden oluşur: Backlot,  Production Courtyard, Front Lot, Animation courtyard. Bu parkta  boy sınırı olan tek yer  Roller Coaster ‘dır. Bunun dışında daha çok izlemek üzerine kurulmuş bir alandır.

Bugüne kadar 15 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan Eurodisney , Fransa’nın ve Avrupa’nın en çok ziyaret edilen turistik alanıdır.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!