Apple: iTravel Geliyor, Turizme Çağ Atlatacağız

182,9 milyar dolarlık marka değeriyle dünya lideri olan Apple seyahat sektörüne adım attı. Apple’dan yapılan açıklamaya göre ilk adımı Passbook uygulaması olan bir dizi yenilikle ‘iTravel’ dönemi başlayacak. 

Apple’ın  iPhone ve iPad’ler için hazırladığı iOS 6 adlı yeni yazılımında yer alacak olan Passbook adlı aplikasyon son kullanıcılara uçaklara biniş kartı, check-in ve çevre tanımlama, ulaşım hizmeti tedarikçilerine ise  biletleme hizmeti verecek.  2012 sonunda kullanıma sunulacak olan iOS 6 ile beraber Passbook adlı uygulama uçuş gecikmeleri ve havalimanı biniş kapıları değişikliklerini de bildirecek.
Apple’dan yapılan açıklamaya göre Passbook başlatılacak olan ve adına iTravel denen bir dizi yeniliğin ilk ve en basit adımı. Seyahat endüstrisi için de yeni bir çağ başlatmak istediklerini belirten Apple yetkilileri, yakın gelecekte gezginlerin seyahatin tüm aşamalarını kablosuz ve mobil cihazları aracılığıyla yönetebilecek hale geleceklerini ileri sürdüler. Apple Amerikan Patent Endüstrisi’nden iTravel için 23 yeni patent aldığını da duyurdu. Apple’ın benzer uygulamaları otellerde geçerli kılmak için çalışmalarını sürdürdüğü bildiriliyor.

 

turizmguncel.com

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!