Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2018’de Seyahat için Yerli Reklamcılıkta Küresel Eğilimler raporu sektördeki firmalar için web’deki trendlerin ve fırsatların altını çizmektedir.

Rapor, sekiz milyardan fazla izlenim ve sekiz milyondan fazla tıklamaya dayalı olarak, dünyadaki ülkelerdeki önemli bulguları inceliyor.

Önemli bir bulgu da, Çarşamba ve Cuma günlerinin, seyahat içeriğini tanıtmak için haftanın en uygun günleri olduğunu gösteriyor. Ayrıca, belirli türdeki içeriğe sahip video kampanyalarının, seyahat reklamverenleri için giderek daha etkili olduğu da görüldü.

Raporda, belirli ülkeler hakkındaki ayrıntılı veriler ve insanların seyahat sektöründeki içerik ve hikayeleri keşfetme yöntemleri de yer alıyor. Geleneksel 9:00 – 15:00 saatleri arasında içerik arzı yüksek olsa da, tüketici talebi sabah 7’de başlıyor ve saat 17: 00’ye kadar devam ediyor.

Taboola, yalnızca videonun seyahat pazarlamacıları için daha iyi bir biçim olduğunu değil; fakat aynı zamanda videodaki belirli şeylerin görüntülenebilirliği ve tamamlanma oranlarına ilişkin bulgular da ortaya koydu.

Ülkelere göre önemli bulgular:

• İngiltere: mesafeli görüntüler yakına göre % 285 daha yüksek tıklama oranı (CTR ) oluşturur. Dünya genelindeki CTR ortalaması% 65;

• Avustralya: Renkli görüntüler, dünya genelindeki ortalamayla karşılaştırıldığın % 61 CTR daha siyah ve beyaz renkler ile karşılaştırıldığında ise % 100 daha yüksek;

• Brezilya: Brezilya’da seyahat pazarlamacıların yayınladığı bir makalede talep çok yüksek ve arz düşük olduğu için video yayınlandıktan sonra tıklama sonrası test edilmesi gerektiği belirtiliyor;

• Fransa: Seyahat içeriği talebi çok yüksek olduğundan ve arz çok düşük olduğundan, Pazar günleri en yüksek potansiyele sahip günlerdir;

• Almanya: Masaüstünde bir kampanya yürüten pazarlamacılar, talep masaüstüne benzer olduğu ve arz daha az rekabetçi olduğu için mobil cihazların test edilmesini göz önünde bulundurmalıdır.

• Meksika: Pazar günleri en yüksek potansiyele sahip günlerdir. Meksika,% 0,14’lik bir CTR ile% 12,05’lik izlenme oranıyla seyahat içeriğine yönelik olarak ikinci sırada yer alıyor;

• İspanya: İspanya, 2017 yılında % 0.15’lik bir ortalama CTR ile seyahat içeriği için en fazla talebi gördü. Video talebi çok yüksek, ancak arz çok düşük;

• ABD: erken saatler Seyahat içeriği yüksek olarak talep edildiği ve arzın düşük olduğu sabahın erken saatleri en yüksek potansiyele sahiptir.

Taboola’nın Kurucusu ve CEO’su Adam Singolda; “Seyahat fırsatlarını teşvik etmek için düşünülecek en sezgisel yer, tüketicilerin seyahat etmeleri için net bir niyetin olduğu yer olduğu için genellikle arama etrafındadır.

“Bu hala yapılması gereken çok önemli bir şey olsa da, aramadaki seyahat dikeyi çok olgun bir iştir ve belki de kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışmak için de çok geç.

“Yeni bulgularımız, yeni kullanıcılarla heyecan verici seyahat içeriği sayesinde etkileşim için yılın başlangıcında pazarlamacıların hazırlıklı olmalarının önemini gösteriyor. Bu, onların doğrudan iletişim kurabilmesini ve ilgili ve kişiselleştirilmiş teklifler sunarak bu tüketicilerle ilişkiler kurmalarını sağlar” dedi.

Daha fazlası için: https://go.taboola.com/travel-global-native-advertising-2018/

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz