Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airbnb, arama sonuçlarında Airbnb’de listelenen mülkleri içermek üzere Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki en büyük seyahat meta arama oyuncusu Wego ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Airbnb’deki ilanların eklenmesiyle, Wego meta arama uygulamalarını ve web sitelerini kullanan gezginler, dünya genelindeki destinasyonlarda yerel evlere ve konaklama yerlerine daha fazla erişim sağlayabilecekler. Wego kullanıcıları hedef şehirlerini ve seyahat tarihlerini girdiklerinde, Airbnb kiralık tatil evlerini aramak için önerilen filtreleri takip edebilirler.

Wego, kullanıcıların bir otel pazarı, möbleli daire, ev ve villaları ve çevrimiçi seyahat acentaları, doğrudan otel web siteleri ve diğer satıcılar arasındaki oranları karşılaştırmalarına yardımcı oluyor. Airbnb’nin konaklama pazarı, daireler ve villalardan kalelere ve ağaç evlere kadar 191’den fazla ülkede milyonlarca mekana erişim imkanı sunuyor.

“Anında rezervasyon yapılabilen mülklerin olmaması, düşük dönüşüm oranlarıyla sonuçlandı”

Wego’nun CEO’su ve Kurucu Ortağı Ross Veitch; “Birkaç yıldır alternatif konaklama kategorisiyle ilgileniyoruz ve 2012 yılında bir tatil kiralama meta arama ürününü hayata geçirdik.

“O dönemde, anında rezervasyon yapılabilen mülklerin yetersiz olmasının, dönüşüm oranlarının düşük olmasıyla sonuçlandığını ve açıkçası bunun harika bir kullanıcı deneyimi olmadığını gördük. Bu nedenle, bu ürünü çevrimdışı hale getirdik ve kategorinin olgunlaşmasını bekledik ki bu da oldu.

“Airbnb ile birkaç yıl boyunca aralıklarla, birlikte bir şeyler yapmak konusunda konuştuk – bu kategorideki en büyük oyuncu olan Airbnb ile çalışmaya başlamak ve ürünün nasıl çalışacağını tanımlamak için onlarla yakın çalışmak mantıklıydı.

“2018, konaklama ürünümüzü büyütme konusundaki ilgimizin, onların önemli talep seviyelerini sürdürebilmemize yardımcı olabileceğimiz bazı yeni pazarlara açılma konusundaki ilgileriyle birleştiği bir yıldı” dedi.

Airbnb Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Hadi Moussa daha önce bir basın açıklamasında; “Airbnb’deki mülkler, yeni konaklama seçenekleri ve deneyimler arayan ve bir yerel gibi yaşamak isteyen Wego müşterileri için harika bir ek olacak. Bu ortaklığın Wego kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılanacağından ve bölgedeki ağırlama faaliyetlerinin çeşitlendirilmesine katkıda bulunacağından eminiz” dedi.

Wego kullanıcıları, Dubai, Beyrut, İstanbul, Amman, Marakeş, Londra, Paris ve New York dahil olmak üzere tüm dünya çapında Airbnb mülklerini görüntüleyebilecek.

“Körfez Arap İşbirliği Konseyi (GCC) ülkelerinden aileler seyahat ederken mahremiyete önem veriyor”

Wego Yöneticisi Anna Trushkina ise; “Wego’nun faaliyet gösterdiği dünya çapında 60 ülkeden arama ve rezervasyon verileri analizi, GCC ülkelerinden kullanıcıların en uzun konaklama süresi, gece başına en yüksek harcama ve sıklıkla aile gruplarını barındıracak çoklu oda rezervasyonu gerçekleştirdiklerini gösteriyor.

“Ayrıca, GCC ülkelerinden seyahat eden birçok ailenin seyahat ederken mahremiyete önem verdiklerini biliyoruz. Tüm bunlara dayanarak, özel evlerin, villaların ve dairelerin pazarın ihtiyaçları için mükemmel bir seçim olduğunu düşünüyoruz ” dedi.

Son olarak Veitch; “Wego kullanıcılarının artık çok daha fazla konaklama seçeneği ve tek bir arama ile otelleri ve özel konaklama yerlerini yan yana karşılaştırma olanağı var. Ek alternatif konaklama ortaklıkları eklemek niyetindeyiz ve zamanı geldiğinde gelecekteki ortaklık duyurularını da gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz