Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dürüst olalım. Hesaplara tıklamaya karar vermeden önce onları birincil fotoğrafları ile değerlendiriyoruz. Ama bu çok yargılayıcı olduğumuz için değil. Bu sadece ilk izlenim ve çok sayıda çevrimiçi hesabın tümünü analiz etmek için zamanımız yok.

TripAdvisor’da bulunan fotoğraflarda görmüş olabilirsiniz; bir koridorda biraz bulanık bir selfie, bir B & B’de banyo musluklarının yakın bir çekimi; hatta herhangi bir yerde olabilecek bir mülkün dışındaki bir yolun resmi… Bu kötü çekimler, bir mülk sahibi uygun bir fotoğrafı seçmeyi ihmal ettiğinde TripAdvisor’daki bir konaklama işletmesi için birincil fotoğraf olarak gösterilebilir.

“TripAdvisor gezginlerinin % 79’u bir konaklama rezervasyonu yaparken fotoğrafların önemli olduğunu belirtti”

TripAdvisor B2B Otel Ürün ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Martin Verdon-Roe; “Araştırmaya göre TripAdvisor gezginlerinin % 79’u, bir konaklama yeri seçerken fotoğrafların önemli olduğunu ve iş ortaklarıyal daha yakın zamanlı bir canlı site testinde optimize edilmiş fotoğraf seçiminin kullanıcı tıklama oranlarını artırdığını görebiliyoruz.

“Platformdaki işletmelerin doğru fotoğrafı seçmelerine yardımcı olmak için TripAdvisor, birincil fotoğraflar için yeni bir otomatik seçim özelliği başlattı. Güncelleme, hem profesyonel hem de gezgin fotoğraflarını göz önünde bulundurarak işletme için en uygun birincil fotoğrafı değerlendirmek ve seçmek için gelişmiş makine öğrenimi teknolojisini kullanıyor.

Etkileşimi etkileyen bir takım etkenler vardır ve araç fotoğrafta insanlar olup olmadığı, görüntü çözünürlüğü, oryantasyon ve keskinlik gibi faktörleri analiz ederek çalışır. Makine öğrenimi, gezginler tarafından daha yüksek düzeyde etkileşimi sağlanan fotoğrafları seçerken platformda daha iyi seçilmiş bir galeri oluşturarak işletmeleri rahatlatmak için programlandı.

Verdon-Roe; “Bu heyecan verici yeni özellik, dünyanın dört bir yanındaki gezginlerimize en iyi ilk izlenimi vermelerine yardımcı olmak için TripAdvisor genelindeki milyonlarca profesyonel ve gezgin fotoğraftan elde edilen bilgilerle makine öğrenimindeki gücümüzden yararlanıyor” diyerek ekledi.

Güncelleme ile bile, kullanıcılar Yönetim Merkezi aracılığıyla herhangi bir zamanda yeni otomatik seçim özelliğini devre dışı bırakarak ana fotoğraflarını manuel olarak seçebilirler.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz