KeyOCoin’den “Seyahat için Pokémon GO”

Bir buçuk yıl süren geliştirme sürecinden sonra, blockchain şirketi KeyoCoin, bir seyahat ödül platformu başlatma planlarını duyurdu.

Amaç, 8.27 trilyon dolara ulaşan seyahat endüstrisinde aracı olarak hareket eden birkaç büyük oyuncudan gücü uzaklaştırmak ve onu gezginlerin ve seyahat tedarikçilerinin ellerine vermek.

Dünya çapında 1,3 milyar yolcuya seyahat deneyimi kazandırmak için tasarlanan teknoloji, konaklama, tur ve yerel deneyim tedarikçilerine ve günümüzün seyahat ekosistemindeki tüm ticaret ortaklarına, müşterilerin alışveriş yapabilmeleri için ya da maceradayken konuma dayalı seyahat görevlerini tamamlamaları için kripto para birimi ödüllerini sunma araçları verecek.

“Seyahat ödülleri… artık ödeme sonrasında değil”

KeyoCoin‘in CEO’su ve Kurucusu Matt Baer; “Seyahat endüstrisi sadakat programlarına yabancı değil, ancak yalnızca havayolu şirketleri ve büyük otel zincirleri, hareket halindeyken müşteriler için işe yaramasını sağlayacak kaynaklara ve erişime sahip oldu. Öyleyse, bu programlar bile ödülleri kazanmaya, ödüllendirecek bir acıya ve paylaşmaya ya da geri almanın can sıkıcı olmasına neden olan kısıtlamalar tarafından zincirlenmiş demektir.

“Bu tamamen değişmek üzere. Blockchain, seyahat ödüllerinin verimliliğini, güvenliğini ve evrenselliğini artırma gücüne sahip, bu nedenle artık ödeme sonrasında değil; fakat harekete geçip dünyayı keşfetmek için bir neden.

“Biz onları kazanması eğlenceli ve harcaması anlamlı bir hale getiriyoruz ve Bu sürecin planlanmasında ödülleri hayata geçiriyoruz” dedi.

KeyoCoin ekibi halihazırda 12.000’den fazla tur, etkinlik ve dört Amerikan pazarında ve altı Latin Amerika ülkesindeki yerel deneyimlerin çevrimiçi pazarına ev sahipliği yapan KeyoPass olarak adlandırılan canlı bir dijital konsiyerj ve seyahat rezervasyonu uygulaması oluşturdu, oteller de yakında eklenecek.

Bu pazaryeri KeyOCoin ekosistemindeki ilk uygulama olup zaman içinde seyahat ödülü temelli blockchain uygulamalarına da ev sahipliği yapacak.

Apple Müzik Sosyal Medya Başkanı Rick Savage, Beats 1 & iTunes, KeyoCoin için danışmanlık yaparken bunun yanı sıra tüketici teknolojisi dünyasındaki diğer bireyler de danışmanlık yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=77HuvcCY1vU

Bunlar: Federico Pistono, Hyperloop için blok zincirinin başı ve erken bir Ethereum yatırımcısı; Layla Revis, Oracle şirketinde VP; Tamara Camp, Live Nation’da eski VP ve Ticketmaster’da pazarlama direktörü; Marat Gaziev, IGN’de SEO direktörü; ve Sarah Dandashy, Golden Keys Yılın En Genç Konsiyerji.

“Bu heyecan verici pazarın% 80’i henüz çevrimiçi hale getirilmedi”

Şu anda KeyoCoin Seyahat ve Ağırlama Başkanı olan Sarah Dandashy ise; “Artık ağırlama ve turizm sektörü, her zamankinden daha fazla, yenilikçi ve eşsiz seyahat deneyimleriyle dolup taşıyor. Bu gizli mücevherler, günümüzün yolcularının bu kadar hevesli bir şekilde sahip olmak istedikleri kesin deneyimler ; ama yine de yerel deneyim tedarikçilerini gezginlerle birleştirmede her zaman bir boşluk olmuştur.

“Bu heyecan verici pazarın% 80’i henüz çevrimiçi hale getirilmedi ve var olanlarda büyük ölçüde yüksek komisyon alan çevrimiçi seyahat acentelerinin merhametine sahip.

“Dünyaya, kendi bağımsız internet pazarlarımız aracılığıyla yalnızca bağımsız seyahat işletmelerini güçlendirecek müşteri deneyimlerini geliştirmek için kendi kripto birimlerini geliştirme şansı verecek bir çözüm getiriyor olmamızdan değil; fakat bu şekilde, gezginler ve tedarikçiler arasında daha yakın, daha ödüllendirici ilişkiler yaratmaktan daha fazla heyecan duyamazdım” dedi.

Platformun ERC20 jetonu KeyoCoin (KEYO), lansman sonrasında dünyada gerçek değere sahip olan tek Ethereum tabanlı birimlerden biri olacak.

Gezginler birikmiş KeyoCoin’lerini konaklama, turlar ve aktiviteler, bahşişler için kullanabilecek ya da arkadaşlarına ve ailelerine kendi seyahatlerinde kullanmak üzere hediye edebilecekler. KeyoCoin’in Seyahat Görevleri aracılığıyla da (yakında dünya çapında 100 şehirde başlatılacak), satın almadan elde edilebilecek birkaç kripto para biriminden biri.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!