Burge’ e Göre; Skyscanner’ın 1.4 Milyar Sterlinlik Anlaşması … 0

Birleşik Krallık meta arama sitesi Skyscanner’ın rakibi olan Cheapflights’ın patronu, İskoç firmasının 1.4 milyar sterlinlik anlaşmasını duyurmasının ardından firmayı tebrik etti.

Çinli seyahat devi Ctrip, Skyscanner’ı satın alma anlaşması imzaladığını önceki gece duyurdu, anlaşmanın bu yılın sonunda tamamlanması bekleniyor.

Cheapflights ailesinden Momondo Grup CEO’su Hugo Burge; bu haberin bütün sektör için çok olumlu olduğunu İfade etti.

Burge; “aldığımız bu haber üzerine öncelikle Gareth ve tüm skyscanner ekibini tebrik ederim. Bu, aslında tüm meta arama sektörü için çok iyi şeyler ifade diyor ve belki de sektörün içerisinde yer alan bizler için yeni küresel fırsatların da başlangıcı olacak. Skyscanner çok çalıştı, İskoçya ve Birleşik Krallık’ın gurur duyduğu bir iş yarattı. Bu anlaşma, kullanıcılar için güvenilir ürün geliştirmeye dayalı olan seyahat sektöründe yer alan meta arama sektörünün çok daha çekici bir hale geleceğine olan inancımızı da doğruluyor.

“Buna rağmen, bizler şu anda dünyanın tek bağımsız meta arama şirketi olarak kendi büyümemize odaklanıyoruz, ileride yaşanacak gelişmeleri, özellikle de son zamanlarda Asya pazarında son derece önemli bir farklılaştırıcı olan sohbet tabanlı hizmetlere ve Yapay Zeka’ya olan katkılarını ilgi ile takip edeceğiz” dedi.

Ctrip anlaşmasının bir parçası olarak şu anki Skyscanner yönetimi denetleme görevine bağımsız olarak Ctrip Grup’un bir parçası şeklinde devam edecek.

Ctrip’in 2014 yılındaki toplam işlem değeri 24.5 milyar dolar olarak kaydedilmişti . Ctrip, 1999 yılında Şangay’da kurulmuştu ve konaklama rezervasyonları, ulaşım biletlemesi, paket turlar ve kurumsal seyahat yöneticiliği konusunda küresel bir tedarikçi olarak büyümeye devam ediyor.

Şirket dün, yılın üçüncü çeyreğindeki net gelirin 836 milyon dolar olduğunu ve 2015 yılının aynı dönemine göre %75 oranında bir artışla 67 milyon dolarlık bir gelir elde ettiğini bildirdi.

Skyscanner kurucu ortağı ve CEO’su Gareth Williams; “Ctrip Çin’de pazar lideri ve bu şirketten öğreneceğimiz çok fazla şey var. Bugünün haberleri Skyscanner’ı tüm dünyadaki gezginler için seyahatlerini basit hale getirme hedefine bir adım daha yaklaştırıyor. Ctrip ve Skyscanner ortak bir görüşü de paylaşıyor; seyahatin organize ediliş şeklini çözmek için daha uzun bir yol var, bunu yapmak için güçlü bir teknoloji ve gezgin önce gelir anlayışı gerekiyor.

“Hedefimize ulaşmak için bir sonraki adımımızı atarken, Skyscanner operasyonel olarak bağımsız kalacak ve büyüyen küresel ekibimiz yenilikçi olmaya ve gezginlerin bildiği ve sevdiği ürünleri sunmaya devam ederek. İşimiz, ortaklarımız ve kullanıcılarımız açısından heyecan verici bir zaman” dedi.

Ctrip Kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı James Jianzhang Liang ise; “Skyscanner dünyadaki en büyük seyahat arama platformlarından biri ve Skyscanner’a Ctrip Grup’a katılması dolayısıyla hoş geldin demekten de heyecan duyuyoruz.

“Ctrip ve Skyscanner dünyanın her yerindeki gezginlere daha iyi hizmetler sunma konusunda aynı tutku ve özveriyi paylaşıyor. Bu satın alma, her iki şirket içinde uzun vadeli büyüme süreçlerini güçlendirecek. Skyscanner bizim küresel ölçekteki konumumuzu tamamlayacak ve Ctrip’te deneyimlerimiz sayesinde Skyscanner’ın teknoloji ve rezervasyon kapasitesini güçlendirecek” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.