Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ve Google, inovasyon ve dijital dönüşüm becerilerini daha da geliştirmek için UNWTO Üye Devletlerinin turizm bakanları, önde gelen seyahat dernekleri ve turizm kurulları için çevrimiçi bir Hızlandırma Programı için ortaklık kurdu.

Dünya Turizm Günü öncesinde, Güney Afrika, Kenya ve Nijerya’dan analizlere odaklanan ilk UNWTO ve Google Turizm Hızlandırma Programına ev sahipliği yaptı. Turizm, dünyadaki birçok ekonominin bel kemiği. UNWTO verilerinin gösterdiği gibi turizm, Afrika için küresel ticaretin % 9’unu ve doğrudan ve dolaylı olarak her 10 işten birini temsil ediyor. Dahası, işgücünün % 54’ünü kadınlar oluşturduğu için sektör kapsayıcı bir büyüme sağlıyor.

UNWTO İnovasyon, Dijital Dönüşüm ve Yatırımlar Direktörü Natalia Bayona; “UNWTO kendini Afrika’nın daha güçlü büyümesine yardımcı olmaya adamıştır. Doğru politikalar, eğitim ve yönetim uygulandığında, yenilik ve teknoloji, bölgenin genel esenliğini ve refahını artırırken, Afrika’da turizm için yeni ve daha iyi işler ve iş fırsatları geliştirme potansiyeline sahip” dedi.

Afrika, dünya nüfusunun % 30’una ev sahipliği yapıyor ve her yıl yüz milyonlarca yeni çevrimiçi kullanıcı ekliyor. Google, alakalı ve güvenilir bilgileri bulma konusunda Afrika’da son derece güvenilir bir iş ortağıdır ve Arama motoru, seyahat araştırırken ve rezervasyon yaparken ziyaret ettikleri yerlerden biridir.

Google Gelişmekte Olan Pazarlar için Hükümet ve Kamu Politikası Direktörü Doron Avni; “Turizm sektörünün bu benzeri görülmemiş krizden ayağa kalkmasına ve daha güçlü çıkmasına yardımcı olmak için buradayız. Seyahat verileriyle ilgili sezgilerimiz ve araçlarımız, turizm yetkililerinin daha iyi turizm planlaması için seyahat destinasyonlarını ziyaret etmenin önündeki engelleri ve itici güçleri belirleyip anlamalarına yardımcı olabilir” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz