BCD Travel, BCD Pay İle Seyahat Ve Gider Harcama Yönetimini Dönüştürüyor

Seyahat ve gider (T&E) harcama yönetiminin dönüştürülmesine yönelik süregelen taahhüdünün bir parçası olarak BCD Travel, kurumsal seyahat ödemesini ve mutabakatını basitleştirmek, dijitalleştirmek ve otomatikleştirmek için yapay zeka, makine öğrenimi, müşteriler için fatura yönetimi ve açık API’leri kullanan bir çözüm paketi olan BCD Pay’i duyurdu. Sonuç, seyahat rezervasyonu ve mutabakat yoluyla ödeme konusunda sorunsuz, dijital bir ödeme deneyimidir.

BCD’nin araştırması, hem çalışanlar hem de şirketlerin çalışanı olmayanlar için uçtan uca iş seyahati sürecini yönetmeyle ilgili en büyük ağrı noktalarını ortaya koyuyor:

Yakın tarihli bir BCD anketi, müşterilerin %50’sinden fazlasının hala eksik faturalar, makbuzlar, kredi kartı mutabakatları ve gider ve harcama verilerinin kalitesini yönetme sorunlarıyla mücadele ettiğini gösteriyor.

Şirketlerin %25’inden fazlası toplantılar, etkinlikler ve şirket dışı çalışanların seyahatler için ödemeleri yönetmede zorluklarla karşı karşıya kalırken, değişen COVID sonrası hibrit iş yeri, nadiren seyahat edenler için ödemeler ve gider yönetimi konusundaki karmaşıklığı artırıyor.

Gezginler için tema sadeliktir. Zaman kazandıran ve kağıt makbuz ihtiyacını ve onay sürecinin ileri geri gitmesini ortadan kaldıran sorunsuz bir ödeme ve harcama süreci istiyorlar. Tüm bunlar, pandemi ile talebi artan dijital ödeme ile başlıyor. Aslında, gezginlerin %65’i temassız ödemeyi seyahate dönüş için önemli bir faktör olarak belirtiyor.

BCD Pay’e abone olan müşteriler, seyahat eden segmentler arasında ödeme politikası ve harcama limitlerinin yönetimini basitleştiren bir “Akıllı Ödeme” kural motorundan yararlanacak. T&E, yolculuk sırasında ödeme, fatura ve makbuzların sorunsuz bir şekilde düzenlenmesini sağlıyor ve faturalar, makbuz, kredi kartı ve harcama işlemlerini gözden geçirmek, uzlaştırmak ve denetlemek için otomatik bir konsola sahiptir.

Dijital Ödeme ve Gider Başkan Yardımcısı Ajay Singh; “BCD Travel’da vizyonumuz, seyahat ve gider ödemeleri, faturaları, geri ödemeler ve mutabakatlarıyla ilgili olarak gezginlerin, seyahat yöneticilerinin ve finans ekiplerinin yaşadığı sorun ve ağrı noktalarını ortadan kaldırmaktır.

“BCD Pay, ödeme yapmaya veya masraf talep etmeye gerek kalmadan basit bir süreç arayan gezginlerin yükünü hafifletiyor. Yöneticilerin kurumsal seyahatler, toplantılar ve etkinlikler için ödeme üzerindeki kontrolünü sürdürmelerine ve iyileştirmelerine ve daha fazla ödeme görünürlüğü elde etmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca, mutabakat ve iş akışıyla ilgili manuel görevleri otomatikleştirerek yönetim süresini kısaltıyor ve T&E harcama yönetimi sürecini düzene sokarak veri aktarımlarını zenginleştiriyor” dedi.

Pilot testler sırasında, BCD Pay, midare departmanları, ERP sistemleri ve kredi kartı veren sistemlerden oluşan parçalı bir ekosistem genelinde uçtan uca veri alımı, mutabakatı, raporlaması ve veri entegrasyonu döngü süresinde %75’lik bir iyileşme göstermiştir.

Küresel Dijital Strateji Kıdemli Başkan Yardımcısı Yannis Karmis; “BCD Pay’in ortaya çıkış ve test aşamasında, yalnızca kazanılan verimlilikler ve maliyet tasarrufları konusunda değil, aynı zamanda genel deneyim konusunda da müşterilerimizden gelen olumlu geri bildirimlerden son derece memnunuz. BCD Pay, şirketlerin çalışan ve çalışan dışı harcamaları yönetme ve uzlaştırma şeklini gerçekten değiştirecek” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!