Avrupa’nın En İyi 10 Gece Kulübü

Hep aynı müzikler ve aynı mekanlardan sıkıldınız mı? Amstrerdam’dan Zagreb’e Avrupa’nın en iyi 10 gece kulübünü keşfedin, eğlenceye katılın.

Girls-Club-Fun

Şehrinizdeki diskolar artık keyif vermiyor mu? Bu yaz kendinizi ödüllendirin! Avrupa’nın farklı şehirlerindeki en popüler kulüpler sizi bekliyor. İşte dans müziği eşliğinde coşmak isteyen gençler için Avrupa’nın en iyi 10 kulübü! Hadi ne duruyorsunuz dans pistinde hünerlerinizi sergileyin…

1. Amsterdam, Hollanda

Hangi şehrin gece faaliyetlerini düzenlemek için gececi belediye başkanı vardır? Tabiki Amstrerdam’ın! Amsterdam’daTrouw, gibi şehrin ününe ün katan 24 saat açık efsane kulüpler bulunur. Yaz aylarında club eğlencesi gündüz saatlerinde Bloemendaal aan Zee’deki Woodstock’69’e kaysa da, gecelerin gözdesi her zaman Trouw’dur.

2. Barselona, İspanya

İspanya harika bir clubbing tatili yapmak için eşsiz bir şehirdir. Sadece Barselona değil, Madrid’de gece gezmeleriniz için size pek çok eğlenceli ve hareketli mekan sunar. Bu kadar çok kaliteli ve eğlenceli seçeneğş bir arada bulunca her şey kolay olmuyor. Böyle durumlarda ortaya çıkan en büyük sorun hangi mekanı tercih edeceğiniz oluyor. Üstelik arkadaşlarınız fazla seçiciyse seçim yapmak daha da zor olacak! Neyseki biz varız. Razzmatazz ve Ker kesinlikle uğramanız gereken ilk iki seçeneğiniz olmalı. Bunlara ek olarak, Haziran ayında düzenlenen ünlü dans müzik festivali Sónar’a katılabilirsiniz. Deniz kenarındaki Primavera keyif alacağınız mekanlardan biri.

Daha fazla festival için: 2014’ün en iyi 20 müzik festivali

Primavera © Christian Bertrand / Shutterstock

3. Basel, İsviçre

İsviçre sadece Alpler ve çikolatasıyla meşhur değil tabii ki. Ülkenin en büyük üçüncü şehri Basel, Fransa ve Almanya’daki dans müzik kültürünün kalbinin attığı mekanlara bir taş atımı uzaklıkta olmanın verdiği rahatlıkla,Nordstern gibi kulüplerde dünyanın en ünlü DJ’lerinin şovlarına ev sahipliği yapıyor.

4. Berlin, Almanya

Avrupa’nın en iyi gece kulüpleri arasında Berlin’den bahsetmemek, sahanda yumurtası olmayan yavan bir kahvaltı yapmaya benzer. Terk edilmiş depolarının duvarlarında yankılanan tekno ritimlerinden tutun da, şık ve samimi mekanlarıyla unutamayacağınız farklı clubbing eğlence seçenekleri sunuyor. Berghain isgibi ünlü bir kulübe girmeniz bir hayli zor olsa da (üstünüze alınmayın sadece sizin için değil herkes için zor) denemeye değer.  24 saat dans aralıksız dans etmek için daha iyi bir mekan bulunmaz herhalde.

5. Zagreb, Hırvatistan

Hırvatistan her ne kadar Hvar’daki gibi safi deniz kıyısına konuşlanmış şampanyalarını yudumlayan güzel insanların olduğu bir ülke gibi lanse edilse de, Pula yakınlarındaki Outlook Festivali gibi clubberlara misafirperverce ev sahipliği yapan  etkinlikler de barındırır. Ülkenin başkenti Zagreb ise şehir merkezinde kaliteli kulupler barındırır. EDM hayranızysanız Sirup’u kaçırmamalısınız.

6. Budapeşte, Macaristan

Güzel mavi Tuna Nehri’nin hayat verdiği Macar başkenti Budapeşte, her yaz nehrin üzerindeki adada pek çok clubber’ı ağırlar. Roma İmparatorluğu döneminden kalma bir saray olan Hajógyári, şimdilerde bir çok bar ve gece kulübünü içinde barındırarak, Ağustos ayında düzenlenen Sziget Festivali’nin uğrak noktalarından biri oluyor.

7. Kopenhag, Danimarka

Culture Box gibi kulüpler, elektronik müziğin dev isimlerine ev sahipliğ yaparak şehrin underground kültürüne katkıda bulunuyor. Bir de bonus özelliği var: 23:00-00:00 arası “içebildiğiniz kadar” Heineken paketi sunuyor.

8. Glasgow, İskoçya

Büyük Britanya’nın kıyılarında bulunan son yıllardaki en heyecan verici kulüp etkinliği Spencer ve Jackmaster’ın liderlik ettiği Numbers oldu. Sadece İskoçya’da değil, tüm İngiltere hatta Avrupa’da ses getiren bu ekibin performanslarının merkezi ise yolu İngiltere’ye düşen elektronik müzik sever herkesin bir kez de olsa mutlaka ziyaret etmesi gereken efsanevi Sub Club.

9. KaZantip, Kırım

Kuruluşundan bu güne kendisini bağımsız clubbing cumhuriyeti olarak kanumlandıran KaZantip (en azından yazın bir bölümü için doğru bir tanımlama), girmek isteyenleri kapıda özel bir vizeye tabi tutuyor. Hemen pasaportunuza bakmayın bu resmi bir vize değil tabiki. Vizeyi kapıda alıyorsunuz ama bazı şartları karşılamanız koşuluyla. Şartlar ne mi? “Güleryüzlülük, neşeli olmak, eğlenmek ve hatayın tadını çıkarmak.” Ekstrem sporları, güzel insanları ve dünya üzerindeki en iyi DJ’leri biraraya getiren Karadeniz kıyısına konuşlanmış bu mekan, ne yazık ki bu yıl sadece 31 Temmuz’da açıp sadece 2 hafta açık kalacak.

10. Londra, İngiltere

Her köşesi farklı bir gece eğlencesi bulabileceğiniz şehir, Kuzey bölgesindeki efsanevi Fabric’ten, Doğu yakasındaki ‘Dalston Strip’e bir çok kaliteli seçenek sunuyor. Kıyafetinizle ilgilenip süzdürüp duran bir kitle yerine, iyi club müziği ve kaliteli eğlence arayışındaysanız, nehrin güneyindeki  Corsica Studioları ve Fire’ı tercih edebilirsiniz. Çünkü bu mekanlar şu sıralar Londra’nın en iyi gece eğlencelerine ev sahipliği yapıyorlar.

Kaynak: Skyscanner

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!