Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Farklı kültürleri keşfetmek isteyenlerin öncelikli duraklarından olan Japonya, uzak doğu turları ile görülebilecek ülkeler arasındadır. Japonya’ya giderseniz mutlaka görmeniz gereken şehirler arasında Osaka, Kyoto ve başkent Tokyo yer almaktadır.

SETUR-HAZ14-07-Japonya-Osaka-tatili

Osaka

Osaka Kalesi, Umeida Sky Binası, Tsurumiryokuchi parkı, Smuyoshi Taisha tapınağı ve Namba caddesi gezip keşfetmek için sizi bekliyor.

Dilerseniz Avrupai görüntüsü ve bifteğiyle ünlü olan, Osaka’ya 45 dakika uzaklıktaki Kobe şehrini gezebilirsiniz. Denizcilik ve endüstri bakımından oldukça gelişmiş olan Kobe’de liman bölgesini gezip, bölgenin önemli yerlerinden Sake üretim merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Kyoto

1000 yıldan fazla bir süre boyunca Japonya’ya başkentlik yapmış ve bu süre zarfında en güzel Japon sanatı, kültürü, dini ve düşünce tarzının hazinesi haline gelmiştir. Şehir, tapınakları, kaleleri, parkları ve diğer çekici yapılarıyla ziyaretçilerine pek çok gezi durağı sunmaktadır. Nijo kalesi, Golde Pavillion, İmparatorluk sarayı, Kiyomizu tapınağı, Sannenzaka Caddesi görülmesi gereken önemli yerlerdir. Geleneksel sanatların ve tiyatro severlerin buluşma noktası Gion köşesi ise harika bir mekandır. Kyoto gece hayatının renkli eğlencelerinden biri olan geyşa gösterilerini Portocho sokağı ve Gion semti meydanındaki mekanlarda seyredebilirsiniz.

Hakone ulusal parkı ile Owakudani Termal Vadisi görmeden şehirden ayrılmayın. Fuji Dağı’nın tepesinde yer alan Visitor Center’ı da gitmişken görmenizde yarar var.

SETUR-HAZ14-07-Japonya-tatili

Tokyo

Japonya turu için mutlaka görülmesi gereken bir şehir olan Tokyo, Japon hükümeti ve imparatorluk ailesinin yaşadığı yer olarak bilinir. Ülkenin en kalabalık şehri ve Japonya’nın başkenti olan Tokyo, ülkenin finans, sigorta ve basın-yayın merkezidir.

Otobanları, demir yolları, meşhur tapınakları ve doğal güzellikleri ile etkileyici bir şehir olan Tokyo, ışıl ışıl caddeleriyle görenleri kendine hayran bırakır.

Şehirde bulunan İmparatorluk sarayı, Asakusa Kannon Tapınağı, Tokyo Ulusal müzesi ve Ueno park gibi güzellikler görülmeye değer yerlerdendir. Muazzam koleksiyonlara ev sahipliği yapan Tokyo Ulusal müzesi, Japon ve Asya sanat eserlerinden en güzel örnekleri görebileceğiniz önemli bir müzedir. Çeşitli otantik el işi ürünler, ipek ve pamuk elbiseler, oyuncak bebekler ve fildişi eşyalar gibi kente özgü el sanatları şehirden alınabilecekler arasındadır. Şehrin en iyi alışveriş duraklarından Nakamise caddesi ve Ginza alışveriş bölgesinde keyifli bir alışveriş turu yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü Suşi yemeği geleneksel lezzetlerin başındadır. Tatlı sirkeyle tatlandırılmış pirinç olarak bilinen Nigiri-zushi en popüler çeşididir.

Avrupa’nın bir çok şehrini gördüyseniz ve bu yıl farklı kültürler keşfetmek istiyorsanız, kendinize Osaka, Kyoto ve Tokyo gezileri içeren güzel bir Japonya tatili planlayabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz