Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rentals United, Dünyanın En İyi 50 Kısa Vadeli Emlak Yöneticileri listesini açıkladı. Prestijli listede Awaze, OYO Vacation Homes, Interhome, Sykes Holiday Cottages, Direct Booker, Feriepartner, Sol og Strand ve Holidaycottages.co.uk ile Avrupalı şirketler ve Kuzey Amerika’dan iki şirket: Vacasa ve Evolve önde geliyor. İlk 10, öncelikle tatil kiralamalarını (villalar, dağ evleri, kulübeler) temsil ediyor.

Eskiden Wyndham’ın 36 ülkeyi kapsayan tatil kiralama işi olan Birleşik Krallık merkezli Awaze, 110.000 mülk ile dünyanın en büyük emlak yönetim şirketidir. 30 yaşındaki şirket, James Villa Holidays, Novasol, Hoseasons ve Cottages.com gibi çeşitli markaları aracılığıyla büyüyor.

İkinci ve üçüncü sıralar, Zürih merkezli iki emlak yönetimi şirketine, sırasıyla OYO Vacation Homes ve Interhome’a gidiyor. Interhome, 31 ülkede 50.000 kiralık tatil evi yönetiyor – 1965 yılında İsviçre’de kuruldu ve 15 bölgesel bağlı şirketi var. OYO Vacation Homes, Avrupa’da 54.000 tesisi yönetiyor.

OYO Vacation Homes CEO’su Shirish Damani; “Küresel Rentals United ilk 50’ye dahil edilmekten çok mutluyuz. Pandeminin hayatları çarpıcı bir şekilde etkilediği bir yılda bile, tatil evlerimize talebin daha da arttığını gördük. Hem tatiller için her zamankinden daha popüle¸fakat aynı zamanda bir ev ofis veya evden uzakta kendinize özel ‘mekanınız’ olarak.
Bu, tam hizmet stratejimizin ve farklılaştırılmış deneyimler sunmak için teknolojiyi sürekli olarak kullanma çabamızın gelecek için doğru olduğunu da doğruladı” dedi.

İlk5’teki tek Kuzey Amerika şirketi, 25.000 kısa vadeli kiralamayla Portland merkezli Vacasa’dır ve bu şirket Kuzey Amerika’daki en büyük mülk yöneticisi unvanını kazanmıştır.

İlk 5 sırayı, İngiltere, İrlanda ve Yeni Zelanda’da 20 bin 100 mülk ve 20.000 özel tatil evi ile Birleşik Krallık’ta bulunan Sykes Holiday Cottages oluşturuyor. Şirket, arka arkaya 8 yıl En İyi Büyük Tatil Evi Rezervasyon Şirketi için İngiliz Seyahat Ödülü’nü kazandı.

Sykes Holiday Cottages CEO’su Graham Donogue; “Yaklaşık 30 yıldır pazara hizmet veriyoruz ve büyümesini izliyoruz – ancak bu yıl kesinlikle diğerlerinden farklıydı. Mülk sahiplerimizle yakın bir şekilde çalışmak, hepimizin 2020’nin yeni normaline uyum sağlamamıza, yeniden rezervasyonları ve geri ödemeleri yönetmemize ve konaklamalar için henüz en yoğun yazlardan biri olduğu ortaya çıkan dönemde mülk sahiplerine rehberlik etmemize yardımcı oldu. Rentals United listesinde ismimizin yer alması, bu yıl tüm ekibimizin sıkı çalışmasının bir kanıtı” dedi.

Liste ayrıca, en büyük mülk yöneticilerinin% 60’ının Avrupa’da bulunduğunu, yalnızca bir mülk yöneticisinin Güney Afrika’da (Propr) ve geri kalanının Kuzey Amerika’da olduğunu ortaya koyuyor. Bu 50 mülk yöneticisinin temsil ettiği toplam kiralık tatil mülkü sayısı 380.000’in biraz üzerindedir ve bu, dünyadaki kiralık tatil mülkü sayısının yalnızca bir kısmıdır.

Şirketlerin yaklaşık% 30’u son 5 yılda kurulmuştur. Listedeki en eski şirketin geçmişi, ABD’nin Güney Karolina eyaletindeki North Myrtle Beach merkezli Elliott Realty adlı bir şirket olup geçmişi 1959 yılına dayanmaktadır. Listedeki en genç şirket olan Altido, 2019 yılında dört pan-Avrupa emlak yönetimi şirketinin birleşmesiyle kuruldu.

Büyüme ve finansman söz konusu olduğunda, şirketlerin yarısından fazlası kendi kendini finanse ediyor ve% 60’tan fazlası organik olarak büyürken geri kalanı organik büyüme ve satın almaların bir karışımı. Listedeki ilk 10 kişiden dördü öz sermaye ile destekleniyor. Üçü bir grubun parçasıdır: Interhome (Migros), onefinestay (Accor), Pillow (Expedia).

Dünyanın En İyi 50 Kısa Süreli Emlak Yöneticileri, dünyadaki en büyük kısa vadeli kiralık emlak yöneticilerinin kiralama sayılarına göre yıllık bir sıralamadır ve her yıl Ekim ayında, kanal yöneticisi Rentals United tarafından derlenip yayınlanır. Bu prestijli listenin üyeleri, web siteleri için “En İyi 50” rozeti alır ve dünya çapında mülk sahipleri arasında muazzam bir görünürlük elde eder.
.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz