Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seyahat ve turizmde mükemmelliği tanıma ve ödüllendirmeye yönelik küresel girişim olan Dünya Seyahat Ödülleri, Avrupa 2020 kazananlarını ilk Avrupa Kazananları Günü ile aynı zamana denk getireceklerini duyurdu.

Kazananlar arasında, “Avrupa’nın Önde Gelen Destinasyonu” olarak ortaya çıkan ve sert rekabeti savuşturan Portekiz yer alırken, Moskova’nın imparatorluk ihtişamı “Avrupa’nın Önde Gelen Şehir Destinasyonu” ve “Avrupa’nın Önde Gelen Mirası” ödülleriyle ödüllendirildi.

Otelcilik sektöründe İstanbul, Çırağan Palace Kempinski “Avrupa’nın Önde Gelen Oteli” seçildi, Elounda Beach Hotel & Villas, Yunanistan “Avrupa’nın Önde Gelen Sahil Tesisi” ödülünü kazandı ve Sardunya’daki Forte Village Resort “Avrupa’nın Önde Gelen Tesisi” unvanını aldı. İtalya aynı zamanda yeni kategorilerde güçlü bir performans sergiledi ve hem Palazzo Doglio için “Avrupa’nın Önde Gelen Yeni Oteli” hem de Lefay Resort & SPA Dolomiti için “Avrupa’nın Önde Gelen Yeni Tesisi” ödüllerini topladı.

Sonuçlar, dünyanın en iyi seyahat, turizm ve konaklama markaları için bir yıl süren araştırmanın ardından geldi. Oylamalar, seyahat endüstrisi profesyonelleri ve halk tarafından yapıldı ve bir kategoride en çok oyu alan adaylar kazanan olarak ödül aldı.
Dünya Seyahat Ödülleri’nin Kurucusu Graham Cooke; “Kazananlarımız Avrupa’nın seyahat ve turizm sektörünün en iyilerini temsil ediyor ve her birini tebrik ediyorum. Hepsi, benzeri görülmemiş zorluklarla geçen bir yılda olağanüstü bir direnç gösterdi.

“Dünya Seyahat Ödülleri 2020 programı halk tarafından rekor sayıda oy aldı. Bu, seyahat ve turizm iştahının hiç bu kadar güçlü olmadığını ve küresel iyileşme başlarken sektörün geleceği için iyiye işaret olduğunu gösteriyor” dedi.

Portekiz adaları, Madeira “Avrupa’nın Önde Gelen Ada Destinasyonu” ve Azorlar “Avrupa’nın Önde Gelen Macera Turizmi Destinasyonu” seçilerek mükemmel performanslar sergiledi. Gürcistan’ın “Avrupa’nın Önde Gelen Gelişen Turizm Destinasyonu” olarak adlandırılan sahil beldesi Batum da ilgi odağı oldu.

Diğer kazananlar arasında Madrid (“Avrupa’nın Önde Gelen Toplantı ve Konferans Destinasyonu”); Kongre Merkezi, İrlanda (“Avrupa’nın Önde Gelen Toplantı ve Konferans Merkezi”); Hilton Diagonal Mar Barcelona (“Avrupa’nın Önde Gelen Ticari Oteli”); Resort Valle dell’Erica Thalasso & SPA, İtalya (Avrupa’nın Önde Gelen Yeşil Tatil Köyü); Dark Sky Alqueva, Portekiz ve İspanya (‘Avrupa’nın Sorumlu Turizm Ödülü); Sani Resort, Yunanistan (“Avrupa’nın Önde Gelen Aile Tesisi”); Santo Maris Oia Luxury Suites & Spa, Yunanistan (“Avrupa’nın Önde Gelen Butik Oteli”); The Langham, Londra (“İngiltere’nin Önde Gelen Lüks Oteli”); ve Adare Manor (“İrlanda’nın Önde Gelen Oteli”) bulunuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz