Aruba, OK2Roam ile Mutabakat İmzaladı

Aruba Halk Sağlığı Müdürlüğü, OK2Roam ile Aruba’ya gelen yolcuların bir PCR test sertifikası ibraz etmeye veya yüklemeye gerek kalmadan ülkeye girmelerini sağlayacak bağlayıcı bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Yolcuların tek yapmaları gereken, VFS Global tarafından sağlanan geniş, uluslararası ağdaki devlet onaylı laboratuvarlardan birinde PCR testi yaptırmak. Girişimi tasarlayan OK2Roam, laboratuvar ağı ile Aruba’nın çevrimiçi ED giriş platformu arasında güvenli bir veri bağlantısı sağlıyor.

Sistem çalışır durumdayken, Aruba’ya giren ve uygun bir laboratuvarda test yaptıran yolcular, ne COVID-19 test sertifikalarının kontrol edilmesi veya taranması için sırada beklemek zorunda kalmayacak; ne de nasıl yüklenecekleri veya onaylanıp onaylanmağı konusunda endişelenmeleri gerekmeyecek. Bunun yerine, negatif PCR testi sonuçları anında ve otomatik olarak kabul edilecek ve böylece tatillerinin keyfini daha erken çıkarabilecekler.

Arubalı yetkilileri için ise avantajı ziyaretçilerin daha verimli işlenmesi, bu da zamandan ve paradan tasarruf sağlayacak ve biyogüvenliği artıracak.

OK2Roam-VFS Global süreci, faaliyete geçtiğinde, mevcut birçok COVID-19 seyahat protokolüyle, yani test ve aşı sertifikalarına sahip insanlara güvenmek gibi önemli bir zorluğun üstesinden gelecektir. Bu sertifikaların kontrol edilmesi gerekir ve çoğu, özellikle kağıt tabanlı sürümler olmak üzere, nispeten kolay bir şekilde sahte olabilir. Bu, erişim izni vermeden önce sertifikaları fiziksel olarak incelemekten sorumlu olduklarından ve bunu yaparken, titiz bir inceleme ile hızlı çıktı arasındaki dengeyi yönetmek zorunda olduklarından, sağlık ve sınır güvenlik kuvvetlerinin birçok departmanı için büyük bir zorluk yaratır.

OK2Roam ve VFS Global ile bu sorunlar ortadan kaldırılır, çünkü gezginler PCR test sonuçlarının OK2Roam’ın gelişmiş teknik platformu aracılığıyla doğrudan güvenilir bir laboratuvardan ilgili yere iletilmesine izin verir ve böylece yolcunun varıştan önce ön beyanının yapılmasını sağlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!