American Express GBT, Ücretsiz Lufthansa NDC İçerik Anlaşması

American Express Global Business Travel (GBT), Lufthansa Grup ile tüm ücret yelpazesine ücretsiz erişim sağlayacak bir anlaşma imzaladı.

Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS ve Brussels Airlines markalarını içeren anlaşma, seyahat yönetimi firmasını Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC) ücretlerinden muaf tutuyor.

GBT müşterileri, çevrimiçi rezervasyon araçları da dahil olmak üzere tüm kanallarda GDS’ler aracılığıyla NDC anlaşmalarına erişebilecek.

GBT Gelir Müdürü Michael Qualantone; “GBT, müşteriler adına dağıtım anlaşmalarında bir kez daha liderlik pozisyonu aldı.

“Birlikte çalışarak, GBT, Lufthansa Grup havayolları ve GDS’ler, iş seyahatinde olanlar için alışverişi ve karşılaştırmayı kolaylaştıracak şekilde tüm NDC içeriğine erişim sağlama yolunda önemli bir adım attılar ve GBT ücret ve maliyetlerini en aza indirirken müşterilerimizin istediği hizmeti sunmaya devam etmesini sağlar.

“NDC’nin gezgin deneyimini geliştirirken yeni ve yenilikçi içeriği beslemesi gerekiyor. Bu nedenle, Lufthansa Grup havayolları ve GDS’lerle bu yeni içeriği müşterilerimize ve gezginlerimize sunmak için birlikte çalışıyoruz” dedi.

Uygulamanın ilk aşaması, 2021’in başından itibaren GBT’nin çevrimiçi rezervasyon aracı Neo’da mevcut olacak Lufthansa Group havayollarının Hafif Ücretlerine ve sürekli fiyatlandırmaya odaklanacak.

GBT, yolcu deneyimini tüm kanallarda iyileştirmek ve müşterilere yeni NDC içeriği getirmek için Lufthansa Group ile çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Qualantone şunları ekledi: “Lufthansa Group havayollarının değer zincirindeki tüm taraflara fayda sağlayan içerik dağıtım çözümleri bulmak için işbirliğine dayalı bir yaklaşım benimsemesinden memnunuz.

“Hedefimiz, ölçeklenebilir bir rezervasyon ve servis ortamında müşterilerimize daha fazla değer, ücretlere daha fazla erişim ve gelişmiş alışveriş deneyimleri getirmeye devam ediyor.

“GBT ve Lufthansa Group havayolları, NDC’nin müşteri değerine odaklanmasını sağlayarak olumlu bir örnek oluşturmak istiyor. Özellikle mevcut ortamda, seyahat ve havacılık sektörlerindeki hedeflerimiz hiç bu kadar uyumlu olmamıştı” dedi.

Lufthansa Grup Network Airlines Satış Başkan Yardımcısı Ve Lufthansa Airlines Ticaret Müdürü Heike Birlenbach; “GBT ile olan bu NDC ortaklığı, kurumsal müşterilerimizin yararına modern havayolu perakendeciliğini teşvik ediyor.

“Birlikte, müşterilerimize en çekici NDC Akıllı Teklifine erişim sağlarken, değer zincirindeki tüm ortaklar için ürün yeniliklerimizin uçtan-uca deneyimini geliştireceğiz.

“Bu şekilde, Lufthansa Grup havayolları ve GBT somut değer yaratacak ve gelecekte anlamlı işbirliğinin yolunu açacak “dedi.

Lufthansa Grup Network Airlines Gelir Yönetimi ve Dağıtım Kıdemli Başkan Yardımcısı Ve SWISS Ticaret Müdürü Tamur Goudarzi Pour ise; “GBT ile olan anlaşmamız, NDC içeriğini kurumsal müşterilere ulaştırmada önemli bir kilometre taşıdır.

“GBT’nin çeşitli dağıtım ortamını teşvik etmek için aramıza katılması ve GBT’nin tercih ettikleri iş ortaklarıyla çalışma ihtiyacını karşılayabilmemizden dolayı mutluyuz.

“Aslında anlaşma, ileri teknoloji yoluyla ek müşteri değeri yaratmanın daha da önemli olduğunu kanıtlarken, mevcut ortamda bile uzun vadeli NDC stratejimizi ikiye katladığımızı gösteriyor” diyerek ekledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!