Airbnb Luxe, Lüks Seyahati Yeniden Tanımlıyor

Airbnb, kişisel seyahatleri herkes için daha erişilebilir hale getiren yeni bir lüks deneyim olan Airbnb Luxe’i başlattı.

Airbnb Luxe, her konaklamayı gerçekten büyülü kılmak için ısmarlama deneyimler ve hizmetler düzenlemek üzere özel gezi tasarımcılarıyla benzersiz ve muhteşem mülklere erişim sağlıyor. Kendileri birer destinasyon olan bu evler sayesinde gezginler Yeni Zelanda ve Güney Afrika’daki ödüllü evler, Fransa’daki kaleler ve Toskana’daki nefes kesici tarihi villalar gibi inanılmaz yerlerde kalabilirler. Edebi hayranlar, Ian Fleming’in ünlü casus romanlarını yazdığı Jamaika’daki The Fleming Villa’da ilham ve sahil lüksünü arayabilirler. Diğerleri, Fransız Polinezyası, Nukutepipi, Cirque du Soleil ve Lune Rouge kurucusu Guy Laliberte’nin küratörlüğünde kendi zaman dilimine sahip bir ada için rezervasyon yaparak tamamen mahremiyet ve münhasırlığı tercih edebilirler.

Airbnb Luxe, lüks seyahat konusunda 2017 yılında Luxury Retreats’i satın aldıktan sonra elde ettiği derin bir uzmanlık üzerine kurulu. Bu yeni kademe, dünya çapında 2000 ev için hem tasarım hem de fonksiyon standartlarını karşılamak üzere 300’den fazla kriterle katı bir değerlendirme yapılarak oluşturuldu. Kriteler, birinci sınıf malzeme ve kaplamalardan, nadir ve benzersiz özellikler barındıran alanlara, son derece işlevsel tasarımlar, şef sınıfı cihazlardan ve her yatak odasına karşılık gelen uygun banyo alanından oluşan çeşitli elementlerde yüksek tasarım standartlarını içerir.

Her Airbnb Luxe rezervasyonu, seyahatin her adımında seyahat eden kişinin benzersiz ihtiyaçlarına göre ayarlanmasını sağlayacak özel ve eğitimli bir gezi tasarımcısına erişim sağlar. Bir mülk için rezervasyon yapıldıktan sonra, gezi tasarımcısı zahmetsizce check-in yapmanıza, yerel ısmarlama deneyimleri ve etkinlikleri koordine etmenize ve çocuk bakımından özel şeflere, kurum içi masaj terapistlerine veya kendi özel spor salonunuzdaki seanslar için özel, kişisel eğitim için geniş bir hizmet yelpazesi ayarlamanıza yardımcı olabilir.

Airbnb Kurucu Ortağı, CEO’su ve Topluluk Başkanı Brian Chesky ; “Bugünün lüks gezgini son teknoloji konaklamalardan daha fazlasını istiyor. Kendilerini birbirlerine ve destinasyonlarına daha bağlı hissetmelerini sağlayan dönüşüm ve deneyimler istiyorlar. Airbnb Luxe ile Airbnb’yi 11 yıldan daha uzun bir süre önce başlattığımızdan beri kullandığımız aynı yaklaşımı uyguluyoruz – şimdi kalmak için harika yerlerde yerel, otantik ve büyülü seyahat anları yaratarak – insanların lüks seyahat düşüncesini yeniden yaşamalarını sağlamak” dedi.

Kentsel Lüks

Şatolar ve dağ evlerinin yanı sıra, Airbnb Luxe, şehirlerde kalabileceğimiz muhteşem mekanlara da kapı açacak, bu Airbnb için yeni bir odak alanı. Londra gibi şehirlerde hali hazırda kalacak yerlerin inşa edilmesi – Kensington veya Sloane Meydanında veya Los Angeles’da çatı katı… bu yıl Milan, Paris ve Austin dahil en az 12 şehirde daha inanılmaz mülkler eklenmesi planlanıyor.

Airbnb Luxe’nin piyasaya sunulması, lüks mülkler ve deneyimler için Airbnb misafirlerinin artan talebini karşılamaya yardımcı oluyor. 2018’de, gecelik en az 1.000 ABD Doları değerindeki mülkler için Airbnb rezervasyonlarının sayısı % 60’tan fazla arttı. Airbnb lüks seyahatlerine olan ilginin artması, daha geniş trendlerle tutarlı: Analistler, lüks seyahat piyasasının 200 milyar doların üzerinde bir değere sahip olduğuna ve önümüzdeki yıllarda büyümeye hazır olduğuna inanıyor.

Her gün için tasarlanan Airbnb Plus ile karıştırılmaması gereken bu mülkler, güzel evler, sıra dışı ev sahipleri ve evlerin rahatlığını bilen ve ilave bir rahatlık arayanlar için kalite kontrolden geçirilmekte ve onaylanmaktadır. Airbnb Plus ise, başlangıçta, dünya genelinde 13 pazarda hayata geçirilmişti, şu anda 300’den fazla pazarda faaliyet gösteriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!