2017’de 3 Yeni İş Seyahati Trendi 0

İş seyahatleri alanına da teknoloji damgasını vuruyor. Teknoloji, seyahat markalarının ürün ve hizmet satma biçimlerini etkilerken iş seyahati rezervasyonlarını ve seyahat planlarını yönetme şeklini de etkiliyor. Baharı geride bırakırken, sektörün yakın geleceğini şekillendireceğine inandığımız dikkat çekici birkaç iş seyahati trendi ortaya çıktı. Bu anlamda, sizlerle bu trendleri paylaşıyoruz:

1) Uygulamalardaki Artış:

Otel rezervasyonları, havayolu salonları, park yerleri, taksiler ve iş seyahati gerçekleştirenler açısından bütün o ekstra hizmetlerle ilgili olarak artan gelişmiş uygulamalar gücü elinde bulunduruyor. En iyi uygulamalar, iş seyahati gerçekleştiren, teknoloji konusunda bilinçli ( diğer adıyla teknoloji meraklısı) modern gezginlere; kişiselleştirilmiş, çok ekranlı, karşı koyamayacakları doğrudan deneyimler sunuyor.

2) Gezgin Merkezli İş+Eğlence (Bleisure) Seyahati

İş + eğlencenin birleşiminden meydana gelen “bleisure” kelimesi , aslında var olmayan bir kelime; fakat iş seyahati alanında çok önemli bir gelişme. İş ve eğlenceyi birbirine karıştırmak yani “bleisure” şu anda gezgin odaklı bir tutumla harmanlanıyor. Artık işletmeler çalışanları için seyahat planları hazırlarken, onlar için en iyisi üzerinde duruyor. İş seyahati rezervasyonu yapmaya sıra geldiğinde, seyahat paketinin bir parçası olarak sıkı çalışılan bir iş seyahati sonrası çalışanlara bir gün izin verilmesi sayesinde, çalışanlar bu dinlenme süresinin tadını çıkarabiliyorlar.

3) Yasal Yükümlülük

Korkunç terör saldırılarından kaynaklanan dalgalanmalar ve son yıllarda yaşanan doğal felaketler dolayısıyla yasal yükümlülükler iş seyahati alanında ön plana çıktı. Business Travel Show araştırmasının sonuçlarına göre; seyahat yöneticilerin %83’ü yolcu güvenliğinin kendi sorumluluklarında olduğu konusunda hemfikirken; %79’u ise son 12 ay içerisinde seyahat risk stratejilerinin istenilen durumda olduğundan emin olmak üzere gözden geçirdiklerini belirttiler.

En son Trendlere Ayak Uydurun

İşletmenizin en son trendlere ayak uydurması için Uzakrota ‘dan destek de alabilirsiniz. Seyahat acentası, tur operatörü veya toptancı olmanız fark etmeksizin rekabetçi çevrimiçi seyahat pazarında başarıyı yakalamak üzere doğru çözüme sahip olabilirsiniz.

Kapak Görseli: Digital Trip

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe