Aşırı Lüks Macera Seyahati Önerileri

Bazı insanlar lüks tatillerinde biraz daha heyecan ve macera istiyorlar. Bu sebeple bizler de heyecan verici, üstün ve inanılmaz (ancak çoğunlukla lüks) tatilleri sizler için derledik. Büyük beyaz köpek balıklarıyla yüzmekten dağların zirvesinde uyumaya kadar yaşamdan bu şekilde zevk alanlar için en güzel maceraları sizlere sunuyoruz.

Büyük Beyaz Köpek Balığı Dalışı

Gezegendeki en yırtıcı hayvanla yüz yüze gelmekten daha heyecan verici ne olabilir? Kuşkusuz, büyük beyaz köpek balığıyla dalmak herkese uygun değil; fakat genelde heyecan arayanların ölmeden önce yapılacaklar listelerinde kendisine yer buluyor. Dünyada bu görkemli yaratıkları görebileceğiniz sadece dört yer var, biri de Birleşik Devletler’de bulunan ve San Francisco kıyılarından yalnızca 45 km uzakta olan Farallon adalarında. Bu bölge, beyaz köpek balığını görmek üzere kafes dalışı yapmak için mükemmel bir alan sunuyor ve Great White Adventures ise bölgede hizmet sunan en ünlü işletme.

Diğer bir yer ise Meksika’nın Guadalupe adası ve Temmuzdan Ekime kadar olan dönemde beyaz köpek balığı dalışı için kristal berraklığıyla dünyadaki en büyük avantaja sahip. SolmaV, Ensenada’dan ayrılışlı lüks bir gemi, 5 günlük maceralarda 3 kişilik bir denizaltı kafesiyle 30 fite kadar dalış gerçekleştiriliyor.

Eğer, istediğiniz bu güzellikleri suyun dışından görmekse, o halde Güney Afrika’da bulunan False Bay/Seal adası en iyi yer. Apex Shark Expeditions, muhteşem bir paket sunuyor.

Son olarak ise Güney Avustralya’da Rodney Fox Shark Expeditions, okyanus tabanına bir kafes koyan ve 3 gecelik destansı bir gezi sunan tek şirket.

HALO (Yüksek İrtifa Alçak Açılış) Paraşütle Atlama

Askeri olarak öncülük edilen paraşütle atlamanın daha olağanüstü bu versiyonu, son dönemde maceraseverlerin ilgisini çekiyor. Geleneksel paraşütle atlamada bir süre yaşanan serbest düşüşün ardından paraşüt açılırken HALO’da (Yüksek İrtifa Alçak Açılış) paraşütçüler, paraşütlerini mümkün olan en düşük alçaklıkta açıyorlar, bu da uzun, yoğun ve de muhtemelen nefes kesici bir deneyime neden oluyor.

Tennessee’de bulunan Incredible Adventures, bu hizmeti sunan mükemmel bir şirket; fakat şimdiden uyaralım; bu atlayış korkaklara göre değil!

Bisikletliler İçin Ölüm Yolu

“Camino de la Muerte” ya da Ölüm Yolu olarak bilinen bu yol ile ilgili hem bisikletçiler hem de yerliler arasında büyük bir korku var. Bolivya’da bulunan ve “Bisikletçilerin Everest Dağı” olarak adlandırılan bu yol 11.800 fitten daha yüksek ve en yetenekli sürücüyü bile sınayan bir yol, ölümcül olmasının yanı sıra yolculuk sizi çarpıcı, karla kaplı yüksekliklere ve La Paz dağlarından puslu Amazon ormanının derinliklerine, üstelikte 5 saatin altında bir sürede götüyor. İniş gerçekleştirirken yol daha da acımazsız oluyor ve bu da sürücülerin sınırlarını gerçek anlamda test etmesini sağlıyor.

Helixot XO 6.2 Sırt Çantası

Eğer, tozlu ölüm yolunu deneme cesaretiniz varsa, o zaman bu son derece kullanışlı yeniliklerden birine de yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Zor koşullar için ideal olan su geçirmez ve aşınmaya karşı dayanıklı bu sırt çantası, en değerli eşyalarınızı (telefon, laptop, yiyecek vs.) her durumda dış etkenlerden koruyacaktır. Eşsiz ergonomik bir tasarıma ve yastıklı karın kayışı, kilitli kapak ve kolay açılır kayış tokası gibi özellikleriyle bu çanta gerçek bir yol arkadaşı.

Ağaç Otel

Dünyadaki en eşsiz konaklama yerlerinden biri olan Ağaç Otel (Tree Hotel) İsveç, Harads’da bulunuyor ve hem bir yenilikçi tasarım hem de bir eko-bilinçlilik harikası.

Özgür doğada yüksekte yer alan bu çarpıcı ve modern evler gerçekten de görülecek bir manzaraya sahip ve kaldığınız süre boyunca gerçeklikten sakin bir kaçış yaşayacaksınız. Her bir ağaç evi (fotoğrafda görebileceğiniz üzere 7 numaralı oda gibi) İsveç’in önde gelen mimarları tarafından eşsiz bir şekilde tasarlandı ve neredeyse her tasarım unsuru ve özellik (kokusuz elektrikli tuvalet gibi) maksimum sürdürülebilirlik göz önüne alınarak yapıldı.

Micato Safarileri

9 seyahat+eğlence ödülü ( en son ise 13 günlük Afrika gezisi için) kazanan Micato, zengin gezginler için dünyanın önde gelen safari şirketi olarak ün kazandı.

Şirket, National Geographic gibi birçok başka merciden de ödül aldı. Çünkü, bölgeyi başkalarının aksine en iyi şekilde anlayan en bilgili kılavuzlara sahipler, yerli halkı istihdam ediyorlar, konaklama ve mutfak açısından (ünlü şefleri işe almakla ünlü oldukları biliniyor) en iyisini sunuyorlar. Basitçe ifade etmek gerekirse, daha küçük veya daha batılılaşmış şirketlerin yapamayacakları ısmarlama gezileri organize edebilirler.

Özel gezi programlarıyla, bu gezilerin her biri- Ruanda’da goril takibi ya da Nairobi ‘de özel jet safarileri olsun- diğerlerinden farklı bir deneyim sunuyor.

Skyrunner

Skyrunner, parafoil kanat teknolojisi kullanılan (ya da güçlendirilmiş paraşüt uçuşu da denilen) dört tekerlikli bir ATV ve gökyüzüne yükseliş için gövdesinde 3 parçalı bir pervane bulunuyor. Federal Havacılık idaresi’nden onaylı bu araç, 45 mph hıza ulaşabiliyor ve 10.000 fite kadar bir yükseklikte seyredebiliyor.

Marchi Mobile

Marchi Mobile, mükemmel bir şekilde tamamen özelleştirilebilir rekreasyonel araçlar sunan bir şirket ve her biri özel ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış olan eleMMent ve MMpro serisi araçlar, lüks mobil evlerden lüks VIP servislere kadar uzanan ısmarlama tasarımlardan oluşuyor.

Lüks olanaklar arasında şarap bölmeleri, bölmeli odalar gibi özellikler de bulunuyor.

Kıtalar arası seyahatleriniz için mükemmel olan bu “tekerlekli jetler” maceralarınız sizi nereye götürürse götürsün her zaman lüks içinde yaşadığınızdan emin olmanızı sağlıyor.

Norveç Köpek Kızakları

Uzun kışları ve uçsuz bucaksız vahşi yaşam alanı, Kuzey Norveç’in Finnmark bölgesini Husky kızakları için ideal kılıyor.

İster kış ortası sayılan Aralık-Ocak aylarında ya da günlerin uzun ve karın yoğun olduğu Şubat ayında bir ziyaret gerçekleştirin isterseniz de daha sıcak ve güneşli “bahar kışı” denilen Mart ve Nisan aylarında, Oslo’dan yalnızca 30 dakikalık bir uçuşla eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız.

Norveç’i kalbi Skammestein’de Beito Husky Turları, zorlu şartlarda 2 ila 10 gün arasında değişen çok sayıda inanılmaz macera yaşatıyor.

DeepFlight Dragon

Saygın su altı inovasyon şirketinin ilk ürünü olan DeepFlight Dragon, kullanması en kolay su altı aracı olarak biliniyor ve hem gezinti hem de hızlı bir yolculuk imkanı sunuyor. Bunun anlamı, hem balıklara hem de dev köpek balıklarına ya da yunuslara paralel olarak hareket edebilirsiniz ya da isterseniz geniş bir mercan resifinde ya da yeni keşfedilen bir batıkta mola vererek manzarayı hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Gelişmiş güvenlik özellikleri ve basit işlevsel kontrolleriyle Dragon, en son su altı keşif gemisi.

Ekstrem Dağ Kampı

Geleneksel olarak kamp yapmak maceraperest ruhunuzu uyandıramıyorsa, 3.000 fit yükseklikte bir dağa sabitlenmiş halde uyumayı deneyin. Bu kesinlikle korkaklar (ya da yükseklik korkusu olanlar) için bir macera değil; fakat bu kamp deneyimi, sahip olabileceğiniz en büyüleyici açık hava deneyimlerden biri.

Dayanıklı tabanlarla birlikte metal çerçeveli hamak kullanılarak yapılan bu aktivite kendinizi sınamanızı sağlayan çok günlük dikey gezilerden oluşuyor. En iyi yerler ise; Washington eyaletinde bulunan Sahale buzulu, Şili sınırında bulunan Cerre Tore ve Antartika’nın yoğun buzul mağaralarıdır.

Görsel Kaynağı: Adventure Travel

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!