2016’da Yolcu Gemileri Daha Büyük Daha Yenilikçi Olacak

Geçen yıl Norwegian Escape adlı dünyanın en büyük üçüncü yolcu gemisinin inşa edilmesiyle sonuçlandı. Geçen yıl aynı zamanda içinde İngiliz deniz taşımacılığı sektörünün en büyüğü olan Brittania da dahil altı yeni gemi, cruise yolcu kapasitesini toplamda 15700 artırarak denizlere yelken açtı.

Bu seneyse cruise gemilerindeki sektörel canlılık neredeyse iki katına çıkmış durumda.Yeni inşa edilmiş toplamda 30700 yatak kapasitesiyle 11 yeni gemi tersanelerden ayrılacak.Bu gemilerin yaklaşık yarısı Birleşik Krallık’ın limanları dışında olacak. Ovation of the Seas ve Genting World, Uzak Doğu limanlarına demir atacak. Bunun yanı sıra AidaPrima, AidaTui ve Mein Schiff 5 ise Almanca konuşan ülkeler piyasasında yerini alacak.

İlk seferini mayıs ayında gerçekleştiren 5497 yolcu kapasiteli Harmony of the Seas, 2016’nın en büyük sıçramasını yaptı.En’lerin gemisi olan Harmony of the Seas aynı zamanda dünyanın en uzun su kayağına sahip. Ultimate Abyss adı verilen su kayağı yolcuları 10 güverteden aşağıya daldırabilme  özelliğine sahip. Haziran-Ekim ayları arasında Barcelona’dan başlayan bir haftalık Akdeniz gemi yolculukları uçuşlar hariç 899 Pound’tan ( yaklaşık 3800 Türk Lirası) başlıyor.

Bir başka yolcu gemisi olan 4000 yolcu kapasiteli Carnival Vista, eğlence gemisi olma özelliğini öne çıkararak mayıs ayı için yönünü  Avrupa’ya çevirmiş durumda. Carnival Vista yolcularına denizdeki ilk IMAX sinemayı ve Skyride adlı demiryolu bisikletini sürme şansını yolcularına sunuyor. 18 Ağustos’tan itibaren başlayanBatı Akdeniz’deki haftalık geziler uçuşlar hariç kişi başı 819 Pound’tan( yaklaşık 3550 Türk Lirası) başlıyor.

Voyager_Pool-Deck

Skalanın sonunda yer alan Regent Seven Seas Explorer 750 yolcusuyla temmuzda, 600 yolcu kapasiteli Seabourn Encore ise aralıkta sulara açılacak.Her şeyin düşünüldüğü Seven Seas Explorer yüksek alan-yolcu oranıyla birlikte şimdiye kadar inşa edilmiş en lüks gemi olma iddiasını da sürdürüyor.İnsana özel yatında seyahat ediyormuş hissi veren Seabourn Encore ise özenli hizmet anlayışını ön plana çıkarmış durumda.Gemi Atina-Dubai arasındaki ilk seyahatine 4 Aralık’ta başladı. 16 günlük “Holy Land & Arabian Gems” yolculuğu Süveyş Kanalı’ndan başlayıp Petra için Akabe’de Umman içinse Muskat’ta mola veriyor. Bu seyahat ise 4998 Pound’tan başlıyor.

Bugünün standartlarına göre 930 yolcu kapasitesiyle küçük olarak değerlendirilen zarif dekoru ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve herkes için balkon özelliğiyle öne çıkan Viking Sea, okyanus ve nehir yolculukları için seçenekler sunan Viking Star adlı şirketin bünyesine katıldı.

Holland America Line şirketinin amiral gemisi durumundaki 2650 yolcu kapasiteli Koningsdam nisan ayında başlayan seferlerinde New York’s Lincoln Center’la işbirliğiyle klasik müzik resitali fırsatı sunuyor. Bir haftalık Doğu Akdeniz yolculuğu 8 Nisan’da başlıyor. Dubrovnik, Corfu’daki Kerkira ve Arnavutluk’un Sarande limanlarında demir atıyor. Bu yolculuğun maliyeti ise uçuşlar ve transfer dahil kişi başı 1079 Pound’tan başlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!