Yeni Yılda Cruise Turizmine Şekil Verecek 10 Trend!

Cruise Planners grubu daha şimdiden 2016`daki satışları iki haneli rakamlar ile tasvir etmeye başladı bile!

630x355

2016 seyahat trendleri ise şu şekilde:

1) Daha çok yatırım: Turistik gemilerin sayısının artması ile beraber şirketler arası yarış da kızışıyor. Bu şirketler müşterilerin ihtiyaçlarına farklı şekillerde cevap vermeye çalışıyor. Örneğin, egzotik seyahat rehberleri satış stratejilerine ekleniyor, daha büyük gemiler inşa ediliyor ve okyanus dışında nehirlerde de geziler düzenlenmeye başlanıyor. Ayrıca, hedef kitleye gemi turizmine yeni yeni sıcak bakan müşteriler de ekleniyor.

2) Erken satış: Gemi seyahati için yerlerin çok çabuk dolması ile birlikte son dakika indirimleri yapılmıyor ancak müşteriler erken rezervasyona yönlendiriliyor.

3) Seyahat acentaları en iyi fiyatı sunuyor: Seyahat acentaları müşterileri istekleri ile buluşturmayı amaçlayan şirketler olarak daha da önem kazanıyor. Ayrıca bu acentalar en iyi fiyatları sunarak müşterilere rezervasyonları konusunda yardımcı oluyor ve ekstra ücret talep etmiyor.

4) Milenyum çocukları da gemi turizmine katılıyor: 90`lar ve 2000`lerde büyüyen çocuklar da gemi turizmine aileleri ile birlikte gelmeye başladı. Bu sebeple artık gemiler ailelere yönelik, birden çok misafirin konaklayabileceği kabin imkanları da sunuyor.

5) Seyahat teknoloji ile birleşiyor: Teknoloji seyahatin her yerinde genel geçer bir gereklilik. Rezervasyon yapıldığı andan seyahat anına kadar teknolojiye ihtiyaç duyuyoruz. Örneğin artık gemilerde hızlı internet erişimi mevcut ve diğer teknolojik gelişmelerin de gemi turizmine uyarlanması önümüzdeki dönemlerde beklenmekte.

6) Lüks: Yolcuların gemilerden beklentisi artıyor. Lüks mağazalar, açık hava marketleri vb. de artık gemi turizminin bir parçası.

7) Ekstra teklifler: Her şey dahil yolculuklar artık daha çok tecrübe ve kültürel farklılık anlamına geliyor. Doğru teklifi bulmak Cruise Planners`a göre tatili hatırlanabilir kılıyor.

8) Küba`nın etkisi: Küba`nın turizme açılmasının uluslararası bir etki yaratması bekleniyor. Pek çok Amerikan turist şimdiden Küba gezisi için hazırlıklarını yapıyor. Özellikle pek çok kişi Amerika etkisi altına girmeden önce Küba`yı ziyaret etmek istiyor.

9) Seyahatin sosyal etkisi olmalı!: Artık pek çok müşteri yolculuklarında seyahat ettikleri yerlerin kültürü ile sarmalanmayı, farkındalık sahibi olmayı bekliyor. Bu konuda yapılan ilk atak ise Carnival`in yeni `Fathom` gemi seyahati.

10) Temalı seyahat: Şarap yapımı turları, bira gemileri, golf temalı seyahatler ya da müziğe yoğunlaşan geziler… Tüm bunlar da temalı gemi seyahatleri arasında sayılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!