Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklarla Uçuş İçin İpuçları 0

Çocuklarla seyahat etmek yeterince zordur fakat eğer yanınızda yeni yürümeye başlayan bir çocukla seyahat ediyorsanız, işler ilginç bir hâl alabilir.

İşte, yeni yürümeye başlayan çocukla uçak seyahati için bazı ipuçları.

  • Bolca zamanınız kalacak şekilde, erkenden havaalanında olmaya çalışın. Küçük çocuklarla seyahat etmek bazı zorluklara yol açabilir. Bu nedenle, hiçbir şeyi şansa bırakmamanız ve havaalanında tuvalet molası, atıştırma zamanı ya da yanınızdaki ufaklığın ihtiyacı olan herhangi bir şey için yeterince vaktiniz olduğundan emin olmanız en iyisidir. Ayrıca, fazladan vaktinizin olması güvenlik kontrolleri ya da check-in sırasında acele etmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.
  • Eğer ufak çocuğunuz artık bebek arabası kullanmıyorsa, oturulabilir bavul (ride-on luggage) almayı isteyebilirsiniz. Sadece çocuğunuz yürümekten bıktığında yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda uçağa binmeden önce oyalanacak vaktiniz varsa, çocuğunuz için iyi bir oyalanma yöntemi olabilir.
  • Çocuğunuza rahat ve tuvalete gittiğinde çıkarması kolay kıyafetler giydirin. Herhangi bir dökülme ya da tuvalet kazası ihtimaline karşı el bagajınızda her zaman yedek kıyafetler bulundurun.
  • El bagajınızı yanınızdaki ufaklığı düşünerek hazırlayın. Havalalanında ya da uçuş sırasında meşgul olması için, onun favori kitaplarını, oyunlarını, oyuncaklarını yanınıza aldığınızdan emin olun; çocuğunuzun her 15 dakikada bir yeni bir uyarana ihtiyaç duyacağını hayal etmeniz en iyisi. Yanınıza atıştırmalık bir şeyler almanız da iyi olur, özellikle de ufaklığınız yemek konusunda seçiciyse. Ne zaman bir kaza ya da dökülme olayı yaşayacağınızı asla bilemeyeceğiniz için, yedek kıyafet ve bir paket ıslak mendil almanızı da öneririz.
  • Bir tablet ya da taşınabilir DVD oynatıcı alın. Birçok ebeveyn ya da veli, çocuklarının evde çok fazla televizyon izlemesine izin vermezken, uçak koltuğunda onları en iyi oyalama yollarından birinin bu olduğu konusunda hemfikir. Aynı şekilde, tabletinize ya da akıllı telefonunuza oyun indirmek küçük çocuğunuzu bir süreliğine meşgul etmenize yardımcı olabilir.
  • Havaalanında ve uçakta olmayı bir oyun haline getirin, mümkünse eğer yanınızdaki ufaklığa bakacak bir şeyler sunmak için cam kenarından koltuk almaya çalışın.
  • Çocuğunuzun acıkması durumunda şekersiz atıştırmalıklar verin. Şekersiz lolipoplar değişen hava basıncından dolayı çocuğunuzun kulaklarının ağrıyabileceği kalkış ve iniş zamanları için mükemmeldir. (Alıştırma bardakları da böyle durumlarda çok işe yarar)
  • Günün sonunda, yanınızda küçük bir çocukla seyahat etmek bazı zorluklar getirse de durum ne olursa olsun mümkün olduğunca rahat ve sakin kalmaya çalışın. Ve de yaklaşmakta olan harika tatilinizi bekleyin

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe