Online Hotel CheckIN, İşteBU 2016’da Finale Kaldı.

İşteBU 2016 Yenilikçi Girişim Proje Yarışmasında birinci aşamayı geçerek ikinci aşamada jüri önünde sunum yapmaya hak kazanan projeler, alanlarına göre gruplandırılarak benzer alandaki diğer proje ekipleriyle aynı grupta jüriye sunum yaptılar. 7-9 Şubat 2017 tarihleri arasında 2.5 gün boyunca birinci aşamaya geçen proje ekipleri detaylı şekilde hazırladıkları iş planlarını jüri üyelerine sundular.

Jüri üyelerinin yaptıkları değerlendirme sonucu final jürisine katılmaya hak kazanan 8 proje arasında Antalya’da geliştirilen Dünya Turizminini yakından ilgilendiren bir proje daha var, OHC – Online Hotel CheckIN.

Uzakrota’dan daha önce de haberini yaptığımız proje otellere herhangi bir acenteden veya web sitesinden rezervasyon yapan misafirlerin tesise gelmeden önce, otelin web sitesinden CheckIN yapabilmelerini sağlayan bulut tabanlı bir hizmet sunmakta.

Bu web yazılımı ile birlikte oteller, Check-IN esnasında ihtiyaç duyduğu bilgileri misafirlerinin resepsiyonda beklemesine gerek kalmadan, dünyada ilk olan online bir yazılım aracılığıyla kimlik, giriş ve çıkış tarihleri, transfer ve uçuş bilgilerini web sitesine entegre edilen bir modül aracılığıyla internet olan her yerden ve cihazdan misafirlerin kendi dillerinde doldurabilecekleri bir form ile alabilecekler.

​Global bir proje olarak planlanan OnlineHotelCheckIN tüm dillerde hizmet vermeyi hedefliyor, Yazılımın diğer bir özelliğide mobil cihazların ve web tarayıcılarının diline otomatik dönerek misafirlerin kendi dillerinde işlem yapmasına imkan tanıması.

Şu anda beta sürümü hazır olan OnlineHotelCheckIN yerel ve uluslar arası sistemlere entegre edilmek üzere çalışmalarını hızla sürdürüyor. Entegrasyon çalışmaları tamamlandığında Check-IN alan misafirin bilgileri otellerin lokal olarak kullandıkları (PMS, CRM, CRS) sistemleri ile eş zamanlı senkronize olarak kesintisiz veri akışı sağlanacaktır. Sosyal medya siteleri ile uyumlu çalışabilen yazılım sayesinde oteller kurumsal Facebook hesaplarından misafirlerin Check-IN almasına imkan sağlayabilecekler.  Aralarında Facebook‘unda kullandığı React yazılım dilini kullanan OHC  – Gelişmiş teknolojik yazılım altyapısı sayesinde oteller QR Code teknolojisi ile CheckIN alabilecek.

Projeye, Uzakrota.com ekibi olarak başarılar diliyor, uzun süreçli olmasını temenni ediyoruz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!