Wizz Air Sofya’yı Malaga ile Bağlıyor! 0

Doğu Avrupa’nın önde gelen düşük maliyetli havayolu şirketi Wizz Air, Sofya’dan güneşi bol Malaga’ya yapılacak olan yeni bir seferi kamuoyuna duyurdu.

27 Mart 2018’de başlayacak olan yeni Wizz seferi haftada iki kez salı ve cumartesi günleri olmak üzere işletilecek. Ayrıca, hafta sonu kaçamakları için müşterilere uygun bir program hazırlanacak. Güzergahtaki koltukların satışa hazır durumda olduğu bildirildi. Wizzair.com‘dan veya WIZZ mobil uygulaması aracılığıyla bilet satın alınabilmekte. Fiyatlar ise 29,99 EUR / BGN 58,99  dolardan başlıyor ve maksimum 55x40x23 boyutlarındaki bavullar için ücretsiz bagaj hakkı sağlanıyor.

Malaga, güzel manzaraları, muhteşem kumsalları, zengin kültürel mirası ve mükemmel mutfağı ile ünlü Güney İspanya’nın Costa del Sol’taki liman kentidir. Yılda yaklaşık 3000 saat güneş ışığına sahip olan Costa del Sol, bütün bir yıl boyunca popülerliğini koruyor.

Sofya ağına Nice ve Lizbon’un eklenmesinin ardından Malaga’nın eklenmesi ile birlikte, WIZZ’in önümüzdeki Mart ayından itibaren Bulgaristan’ın başkentiyle bağlantı kuracağı 3 güneşli hedef oldu. Wizz Air, Bratislava, Catania ve yerli Varna servisleri ile bu sene başlıyor ve Sofya üssünden 33 düşük ücretli güzergah sunuyor.

Wizz Air’in ilk Bulgar uçuşu Eylül 2005’te Sofya’dan başladı. O günden beri ülkenin havayolu taşımacılığında pazar lideri olan Wizz Air Bulgaristan’ın üç havalimanından Sofya, Varna ve Burgaz olmak üzere toplamda 10 milyondan fazla yolcu taşıdı ve bu havalimanlarına ulaştırdı.

Wizz Air şu anda Bulgaristan’da sekiz, Sofya’da yedi ve Varna’da ise bir uçak bulunduruyor ve müşteri odaklı 300 mürettebatı ile birlikte hizmet sunuyor. 2017 yılının ilk sekiz ayında, 1,6 milyondan fazla yolcu, WIZZ ile Bulgaristan’dan yolculuk yaptı. Böylece, yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine göre kıyasla % 40 arttı.

Wizz Air, en yeni Malaga rotasıyla üç Bulgar havalimanından 43 güzergah sunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe