Timeshifter Uygulaması Yolcuların Jet Lag Etkisinden Kaçınmasına Yardımcı Oluyor 0

Astronotlar, seçkin sporcular ve üst düzey CEO’lar için uyku araştırmaları yapan ve sirkadiyen nörobilim ile jetlag’dan kaçınmalarına yardımcı olan Timeshifter, yeni uygulamasının lansmanı ile jetlag mücadele algoritmasını herkesin kullanımına sunuyor.

Uygulama, her kullanıcı için kendi planladıkları zaman dilimi ile sirkadiyen ritimlerini yeniden senkronize etmelerine yardımcı olan kişisel bir plan hazırlıyor.

Timeshifter‘in CEO’su Mickey Beyer-Clausen; “Yolcuların jetlag’ın üstesinden gelmelerine yardım etmek, mobil cihazların beklenmedik şekillerde hayatlarımızı nasıl geliştireceğine dair ve Jetlag çözümlerinde paradigma kaymasını temsil etmek mükemmel bir örnek. Sonunda tüm jet lag efsanelerine ve yanlış bilgilendirmelere son vermekten heyecan duyuyoruz ve bunun yerine jet lag’nın temel nedenini ele alan etkili bir araç sunuyoruz” dedi.

Uygulama, ne zaman kafeinden kaçınılması, ne zaman melatonin tüketmesi veya uyku-uyanıklık döngüsü sıfırlamak için zaman parlak ışığa maruz kalınası gerektiği gibi, pratik önerilerde bulunmak için her bir bireysel kullanıcı ve destinasyona özgü bir özelleştirme strateji kullanıyor.

Genel olarak uygulama, mobil uygulamaların sağlık ve sağlıklı yaşam çıkarlarına ne şekilde hizmet edebileceğini gösteriyor; seyahat ederken insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini ve seyahatlerinden daha fazla yararlanabilmelerini sağlıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe