Skyscanner, Microsoft’un Akıllı Asistanı Cortana’yı Kullanan İlk Şirketlerden Biri Oldu. 0

Microsoft Cortana’nın Amerikalı kullanıcıları, Skyscanner ile 3 parti anlaşmalarındaki uçuş sorgulamaları ile ilgili hızlı ve güncel bilgilere ulaşabilecekler.

Skyscanner‘ın Cortana herhangi bir uçuş rotası için fiyat sorgulatma, rezervasyon için en iyi zaman, canlı uçuş durumu bilgilerini gösterme becerisine sahip.

Bu hizmet Amerika’da Cortana özellikli tüm cihazlarda faaliyete başladı.- Windows 10 masaüstü ve telefon, Cortana iOS ve Android.

Kullanıcılar Windows cihazlarından Skyscanner’ı açarak başlayabilir, ardından uçuş durumu, ücretlendirme ve rezervasyon için en iyi zaman sorgulamaları ile devam edebilirler.

Skyscanner halihazırda, Facebook Messenger platformunda ve Skype’ta, Amazon’un Alexa ses servisinde chatbot hizmetini başlatan ilklerden biriydi.

Uçuş arama şirketinin Cortana için en son yapay asistanı, kullanıcının kullandığı cihaza bağlı olarak, sesli ve görsel ipuçları aracılığıyla uçuşlar hakkında cevap edinebiliyor ve konuşma yapabiliyor.

Skyscanner ürün müdürü Filip Filipov “Bu bizim konuşma yapabilme ve ses ve mesaj aracılığıyla sorgulamalarla ilgilenme yeteneğine sahip kısa etkileşimleri kullanan ilk yapay zeka becerimiz”.

Cortana kişisel asistanı ile etkinleştirilen herhangi bir cihaz üzerinden uçuş bilgileri ile ilgili basit, direkt sorular sorabilme becerisi, eşsiz bir dizi cihaz ve bağlamda gezginlere tamamen dinamik ve haberdar bir bilgi ekosistemi sunmak için bir adımdır.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe