Sektörün Öncü Markalarının Uygulama Hızları 0

Çoğumuzun seyahat için kullandığı favori uygulamalar vardır ve hızlarına yada arayüzlerine göre bunlardan ya vazgeçeriz yada favorimiz olarak kalırlar.

Eğer hızlıca bilet almak yada kalacak yer ayarlamak veya tatil yerlerini incelemek istiyorsanız, yavaş işleyen uygulamalar sizi oldukça sinir edebilir.

Kaliforniya menşeli PacketZoom‘un yayınladığı Seyahat Uygulamaları Performans Endeks‘i ön plandaki seyahat ve konaklama platformlarını, mobil uygulamalarının hızlarına göre sıraladı.

Yapılan araştırmada her uygulamanın ana sayfasında içeriklerin ne hızda yüklendiği ve tüketicilerin bir araştırma yapmasından önce ne kadar zaman geçtiği üzerinde duruldu.

Endeks aynı zamanda statik resim sayılarını ve seyahat uygulamalarının toplam statik içerik boyutlarını da analiz etti. Bu öğelerin bir uygulamanın hızını belirlemede en önemli iki faktör olduğunu da ekleyelim.

Ortaya çıkan sonuçlar bazı markaların hız açısından birbirinden ne kadar farklı olduğunu gösterdiği için ilginç görünüyor. Örneğin Airbnb 2.1 saniyelik arama süresiyle en hızlı uygulama iken Hotwire 7.1 saniyelik arama süresiyle ortalamanın da altında kaldı.

Dynatrace ve Google’dan elde edilen bulgular, müşterilerin mobil uygulamalar ve web sayfalarından en fazla dört saniye içinde verilerin sunulmasını beklediğini gösterdi.

PacketZoom CEO’su Shlomi Gian, “Performans her uygulama için önemli olsa da seyahat uygulamaları için olmazsa olmazdır. Kullanıcılar artık seyahat uygulamalarından aradıkları içeriklerin hızlıca onlara sunulmasını istiyorlar ve bu uzun sürdüğünde ağ veya diğer faktörleri değil uygulamaları suçluyorlar. Hatta bu memnuniyetsizlik uygulamanın silinmesine dahi yol açabiliyor. Kullanıcıların bu tür memnuniyetsizlik yaşamaması için uygulama geliştiricilerin ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerek.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe