Ryanair’in Yeni Ses-Tanıma ile Rezervasyon Uygulaması ve İnce Uçak Koltukları 0

Temmuz ayında milyarıncı yolcusunu taşıyan Ryanair, müşterilerin web sitesi üzerinden uçuş aramak için Alexa ses tanıma teknolojisini kullanabileceğini duyurdu. Bu yeni teknoloji, havayolunun Always Getting Better (Her Zaman Daha İyiye) girişimi için yapılan değişikliklerin bir parçası olarak lanse edildi.

Pazarlama sorumlusu Kenny Jacob bu teknolojinin aynı zamanda uçuş durumlarını kontrol etmek ve düşük fiyatlı havayolunun sitesi üzerinden otel aramak için de kullanılabileceğini Londra’ya yaptığı bir gezi sırasında açıkladı.

Bununla beraber, müşterilere 31 inçlik (78,74 cm) bir bacak boşluğu alanı sağlamak için Boeing 737’nin yeni tasarımına eklenecek olan yeni ince uçak koltukları da açığa çıktı. Ryanair bu alanın British Airways ve Lufthansa uçaklarında bulunanlardan daha fazla olduğunu söylüyor.

Zodiac tarafından yapılan bu koltuklar, 2019 bahardan itibaren BOEING 737 Max “Gamechanger” uçağında olacak. Boeing’in yeniden tasarımında arka koridorun kaldırılarak o alana 2 adet tuvaletin bu alana eklenmesi planlanıyor. Ayrıca, baş üstü dolaplarında daha fazla alan yaratılacak ve 8 koltuk daha eklenerek uçağın kapasitesi 189’dan 197’ye çıkarılacak.

Jacob “Bugünden itibaren, müşterilerin uçuşları ve otelleri aramasına ya da uçuşlarının durumlarını kontrol etmesine izin verecek olan Alexa ses tanıma teknolojisi Ryanair.com’da mevcut olacak. Aynı zamanda, Boeing 737 MAX “Gamechanger” uçağımız Zodiac tarafından tasarlanan ve ayak koyma yerini 31 inçe çıkaracak olan yeni ergonomik ince koltukları içereceği için çok heyecanlıyız” dedi.

Kaynak ve Görsel: http://www.travolution.com/articles/103719/ryanair-introduces-voice-recognition-booking-and-reveals-slimline-seats

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.