Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uçak bakımı ve bir uzay programı da bulunan S7 şirketi, sadece seyahat ve ulaşım start-up’larına değil; aynı zamanda daha geniş bir e-ticaret, tahmine dayalı analiz ve tüketici teknolojisine de önem veriyor.

S7 İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dmitry Chuyko, 3D baskı ve biyo-teknoloji gibi gelişmekte olan endüstrilerde de yeni girişimlerde bulunulacağını belirtti.

Kendisi, kurulmuş; fakat erken aşamada olan ve bazı gelirleri olan start-up’lara da yatırım yapılacağını ve kurucu ekibin de önemli bir unsur olduğunu sözlerine ekledi.

Chuyko; “Ekip oldukça önemli ve projeyi A noktasından B noktasına nasıl geliştirecekleri, ticari zekalarının ne durumda olduğu ve nasıl bir performans sergileyecekleri de” dedi.

Chuyko, henüz çok fazla rekabetin olmadığı yeni fırsatlar ortaya çıkaran girişimlerin de fonlama için cazip olduğunu söylüyor.

Adı açıklanmayan şirketlere şimdiden 10 milyon dolar yatırım sağlamış olan fonun hedefi, iki yıl içinde yaklaşık 15 işletmeyi desteklemekti.

Chuyko, yatırımın, işletmeyi tamamlayıcı nitelikte yeni teknolojileri bulma ve büyütme ve girişim tarafından gelir elde etme ile ilgili olduğunu söyledi.

Karşılığında ise S7’nin havayolu operasyonlarında edindiği tecrübe, bir e-ticaret teknolojisinin yanı sıra, araştırma ve geliştirme birimine erişim sağlama teklifleri sunulduğunu da ekledi.

Kendisi; “Start-up’ların gerçek bir işletme ile pilot uygulamalarını test etmelerine yardımcı olabiliriz ve bu da büyük olasılıkla onlara iş geliştirme için girişim piyasasında bağlantılar sunacaktır” dedi.

Yatırımlar arttıkça ve devam ettikçe, daha uzun vadeli hızlandırıcı bir programa yönelik bir plan hakkında düşünülmesi gerekecek.

S7, Moskova merkezli teknoloji parkı Skolkovo ile havayolları için bir start-up yarışması yürütmek üzere zaten ortak olmuştu.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz