Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Geçtiğimiz Çarşamba günü, otel zincirinin ilk yolcu gemisi Vigo, İspanya’daki Hijos De J. Barreras Tersanesi’nden denize indirildi. Ritz-Carlton, lansman töreni ve denizci duasıyla bir kutlama gerçekleştirdi.

Ritz-Carlton’ın yeni yolcu gemisi koleksiyonu “Ritz-Carlton Yacht Collection”da üç gemi bulunuyor. 298 yolcu kapasiteli gemisi ise Ocak ayından beri yapım aşamasındaydı.

Gemi, 690 fit uzunluğunda ve özel balkonlu 149 adet kabin suite sahip olacak. Geminin kıç tarafında şezlonglar ve güneşlenme alanının yanı sıra fitness merkezi ve spa da bulunuyor.

Ana yemek salonu, Asya füzyon restoranı, havuz bar, deniz ürünleri restoranı ve Almanya’nın Wolfsburg şehrindeki üç Michelin yıldızlı Ritz-Carlton Aqua restoranından şef Sven Elverfeld tarafından şefliği yapılacak olan Aqua restoran da dahil olmak üzere gemide beş restoran bulunacak.

Çarşamba günü suya indirilen Ritz-Carlton gemisi, henüz adlandırılmadı ve bitirme çalışmalarına devam edilecek. İlk tanıtımı ise 2019’un sonlarında başlayacak ve daha sonra ise resmi olarak 2020’de yelken açacak. Nisan ile Haziran ayları arasında Akdeniz’de, Temmuz ile Eylül ayları arasında ise Baltık bölgesinde hizmet verecek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz