Pinterest Pazarlama Stratejiniz İçin İpuçları 0

Bildiğiniz üzere artık birçok otel zinciri pazarlama stratejilerinin bir kısmına dahil ederek günlük Pinterest kullanımına geçiş yaptı. Zira Pinterest olası potansiyel müşterilere erişmek açısından  pek mümkün olmayan kitlelere ulaşmanız için birçok fırsat sağlamakta.

Pinteresti pazarlama açısından kullanmanın birçok yolu bulunmakta ama aşağıda işletmenizin Pinterest erişimini artırmaya yardımcı olacak birkaç ipucu bulabilirsiniz.

Uyumlu,Tutarlı ve İstikrarlı Bir İleti Takviminiz Olmalı

Her ne kadar çok bariz olsa da hepimiz ne kadar verimli bir metod olduğunu zaman zaman unutuyoruz. Her gün en az bir kaç kere pinlemenin Pinterest hesabımızın etkileşimine ne kadar etki ettiğini hepimiz farketmişizdir.

Takvimlendirilmiş pinler sizin iş dışındayken de iletileme yapabilmenizi sağlamakta ve işinizi hafifletmek adına size çok faydası olmakta. Yoğun işletmeler günde en az 20 ileti girmekte ama takipçiler sadece bir hesaptan 20 tane pin girişinden pek hoşlanmamakta.

Bu aynı zamanda size takipçiler nazarında bir spam havası katacağından sizi takip etmeyi bırakmalarıyla sonuçlanabilecek bir eylemdir. Günlük iletiler ise takipçilerin hesabınızın aktif olduğunuzu düşünmelerini sağlamakla kalmayıp canlı bir hesabınızın olduğu bilinciyle Pinterest’te etkileşiminizin artmasını sağlar.

İhtiyacınız olan bütün içeriği sağlamanın en güzel yolu ise kendinize ait gizli bir board yaratıp gelecekte kullanacağınız bütün içerikleri oraya girmeniz olacaktır.

Boyut Önemlidir

Dikey görsellerin Pinterest’te daha çekici göründüğünü biliyor muydunuz?

Mesela yukarıdaki örneği ele alalım. Dikey görseller yatay görsellerden daha çok göze batmakta farkettiğiniz üzere. Tabii ki iyi anlamda. Kitleniz tarafından daha çabuk farkedileceği gibi eğer 735 piksel genişliğinde bir görsel seçerseniz tıklandığında bütün boşluğu kapsayacaktır.

Görsellerinizde Metin Kullanmak

Dikkat ettiyseniz Pinterest’teki pek az görsel metin barındırmakta. Görsellerde metin kullanmanız yığınlarca görsel içerisinde kaybolan ve tıklamadan iletinin ne olduğunu farkedemeyecek olan kullanıcı gözünde bulunmaz hint kumaşı olabiliyor.

Mesela Los Angeles’taki bir oteli örnek alırsak , bu otelin o bölgedeki önemli yerleri, mekanları bu şekilde öne çıkarması tabii ki daha kolay.

Metinli görsellerde tabii ki kullanıcının işini kolaylaştırıyor ve hesabınızda daha bilinçli, hızlı ve verimli bir gezintiye çıkmasını sağlıyor.Bu iletiler ayrıca kendilerine çok değerli bilgiler sağlayacağı için bu bölgeyi ziyaret edip otelinizde konaklaması çok uzak bir ihtimal değil.

Anahtar Kelime Eklemek

Boardınızdaki iletilere anahtar kelime ve açıklama eklemek ciddi anlamda büyük bir katkı sağlayacaktır. Yine Los Angeles örneğinden gidecek olursak bu bölgeye ait içerik girişi sağlamak arzuladığınız kitlenin içeriklerinize hızlıca ulaşılmasını sağlayacaktır.

Pinterest tabii ki görsel ağırlıklı bir mecra. İşletmenizin muhteşem fotoğraflarını paylaşmanın yanı sıra , bölgenizdeki önemli noktaları da paylaşarak misafirlerinizin iştahının kabarmasını sağlayabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.