Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

New York’lular Kendi Rotalarını Oluşturuyor!

Brand New Subway oyuncularına hayallerindeki rotayı yaratma imkan sağlayarak New York şehir ulaşımını geliştirmeye destek oluyor.

New York’ta işe yetişmek için 3 veya fazla transfer yapıyorsanız New York metrosu size işkence için yapılmış hissettirebilir. Brand New Subway ise haritanın kontrolünü elinize alabileceğiniz yeni bir oyun.

Mühendis ve artist Jason Wrigt tarafından yaratılan bu oyun, trenle işe gidip gelenlere New York toplu taşıma haritasını daha iyi bir gidiş geliş tecrübesi için yeniden düzenleme imkanı sunuyor. Oyuncular, hayallerindeki rotayı tasarlamak için, rota akışlarını istedikleri gibi değiştirebiliyor, yerel ve ekspres durakları yeniden tanımlayabiliyor ve yeni duraklar oluşturabiliyor.

Brand New Subway , oyun tasarım yarışması olan “The Power Broker” kapsamında ortaya çıkan bir yapım. New York’un en etkileyici şehir planlamacısı olan Robert Moses onuruna düzenlenen bu yarışmada, katılımcılardan istenen, şehir planlama literatürünü ufuk açıcı bir çalışma ile oyun formunda sunmaları. Haritalar bir kaç çizikten veya şehrin tarihinden esinlenerek oluşturulabilir.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.