“Nereye” Seyahat Dergisi Çıktı 0

Nereye seyahat dergisi çıktı işte ilk sayının önsözü

Merhaba sevgili okuyucularımız,

Büyük bir sevinç ve heyecanla dergimizin ilk sayısını sizlere sunuyoruz.Yasadıgımız cografyanın, insanlıgın gelisiminde ve dünya kültürlerininortaya çıkmasında önemli rolü oldugunu, ilkokuldan beri stratejik bir noktada bulundugumuzu her zaman söylemislerdir. Yalnız bu söylem o kadar sı radanlasmıstı r ki artık kimse bunun neden söylendigini bile sorgulamaz olmustur. Buna karsı lık Anadolu ve onun dünya kültür tarihi içindeki yeri ile ilgili kaynakların sayısı gün geçtikçe artmaktadı r. Bütün özverisiyle ve imkansızlıklara ragmen arkeolojiye gönül vermis bilim insanları ile de ilerlemesi devam edecektir.

561614_219101808257217_372506957_n

Anadolu’da üretilen bilgi sayesinde insanlık tarihinde yeni ufuklar açılırken, ülkemiz arkeolojisinin bilimsel saygınlıgı da giderek artmakta. Buna ragmen bugünün Türkiye’sinde Hasankeyf sulara gömülmeyi bekliyor. AVM insaatları antik yerlesimlerin üstüne umarsızca dikiliyor. Bilim insanları yapılan tahribatlara karsı , kültür mirasımızı koruyabilmenin, onu “kesfetmekten” daha zor oldugunu her konusmalarında söylüyor.

Nereye Dergisi iste böyle çeliskilerin içinde insanlara bir mum daha yakmak için gönüllü ve her ay ücretsiz olarak sizlerle bulusacak. Iste ilk sayımızla karsınızdayız.

Geçmisin izinde, doganın kucagında sonsuz bir yolculuk bu

NEREYE SEYAHAT DERGİSİ

TOLGA CANDUR

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe