“Kış Soğuğu Nedir” Bilmeyen Yerler 0

Kimi her mevsimin insanıdır. Yaz sıcağını da sever, karla kaplanan ağaçları izlemeyi de, yağmur altında yürümeyi ve günlerce güneş görmemeyi de. Kimi insanlar ise “yaz çocuğu”dur. Onlar sabah 06.00’da güneş doğsun ve mümkünse hiç batmasın isterler. Tatilin anlamı; beyaz kumlar üzerinde serilen şezlongda sere serpe uzanmak, bir yandan buzlu çayını içip bir yandan güneşlenmek diye özetlenebilir. Yaz çocuğunu tanımak hiç de zor değildir; kış ve soğuk kelimelerini kullandığınızda yüzleri asılır; sıcak, güneş, deniz kelimelerini aynı cümlede kullandığınızda ise dünyanın en mutlu insanlarına dönüşürler. Bu soğuk kış günlerinden usananlar için; kış mevsiminin uğramadığı rüya destinasyonlar. Kim bilir, belki bu adaları önünüzdeki balayı tatili için düşünürsünüz…

1- Seychelles

seychelles

Hint Okyanusu‘nda, 115 adadan oluşan bir adalar ülkesi olan Seychelles tropikal adaların tüm güzelliklerini hem yaşatıyor hem de yaşatıyor. Özgünlüğünü kaybetmeyen Seychelles sonunu göremediğiniz kumsalları, zengin sualtı yaşamı, romantik günbatımları ve turkuaz mavi deniziyle egzotik bir seyahat için doğru adres. Ilıman iklimi, yıllık ortalama sıcaklığın 25-26°C olması da insana, “Kış mevsimi mi? O da ne?” dedirtiyor.

2- Riviera Maya – Meksika

riviera_maya

Meksika’nın güneyindeki Yucatan Yarımadası’nın bembeyaz kumları, turkuaz mavisi denizi ve lüks resort otelleri arasında inci gibi parlayan Riviera Maya sahil şeridi tüm güzelliğini, yıllık ortalama 24-25°C sıcaklığıyla da ödüllendiriyor.

3- Mamanuca Adaları – Fiji

mamanuca_islands

Pasifik Okyanusu’nun güneyindeki adalar ülkesi Fiji’ye yılın istediğiniz her döneminde gidebilirsiniz. Beyaz kumlu plajları, berrak denizi, zengin denizaltı yaşamı ve yağmur ormanlarıyla kaplı doğasıyla Mamanuca Adaları huzur vaat ediyor. Tropikal iklimi sayesinde ortalama 22 °C olan hava sıcaklığıyla birlikte Kasım-Nisan arası sıcak mevsiminde bol yağış aldığını da bir kenara not edin.

4- Belize

belize

Palmiye ağaçlarının gölgesinde, bembeyaz kumlara uzanıp, okyanusa açılmak istiyorsanız Belize’nin kartpostalı andıran adaları cezbedici olabilir. Mavi ve yeşilin en uyumlu olduğu bu topraklarda tropikal iklimin içinizi ısıtan tüm avantajlarını da yaşamanız garanti!

5- Vieques –Porto Riko

vieques_puerto_rico

Egzotik seyahat mi dediniz? Karayipler Denizi’nin kuzeydoğusundaki ada ülkesi Salsa müziği, tropik ormanları, rüya gibi sahillerinin yanı sıra sıcacık iklimiyle kış soğuğunu unutturuyor. En düşük sıcaklığın 22°C olduğu Porto Riko’da sıcak iklimin tadını meşhur turizm destinasyonu Vieques Adası’nın plajlarında çıkarabilirsiniz. Duru güzelliği, bu adanın en cezbedici yanı!

6- Marigot Bay – St.Lucia

marigot-bay

Karayip Denizi’nin doğusunda, küçük bir ada üzerinde kurulan St.Lucia tropikal iklimin tüm nimetleriyle ödüllendirilmiş. Adanın batısındaki Marigot Bay için söylenecek ilk söz “çarpıcı” olacaktır. Tropikal bir cenneti andıran koyun sahili, turkuaz mavisi denizi “huzur” diye bağırıyor adeta.

Kaynak: Jabiroo

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe