Jet Airways, Uluslararası Ödeme Çözümlerinde Wirecard ile İşbirliğini Genişletiyor 0

Dünyanın en büyük Hindistanlı özel havayolu şirketlerinden biri olan Jet Airways (Hindistan) Limited, daha geniş bir uluslararası ödeme çözümleri yelpazesi sunmak için dijital finans teknolojisinin önde gelen inovasyon sürücüsü olan Wirecard ile işbirliğini genişletti.

Şirketler on yıldır işbirliği yapıyorlar – mevcut genişleme dünya çapında daha fazla ödeme seçeneği içeriyor.

1992 yılında kurulan Jet Airways, bugün milyonlarca yolcu taşıyor ve Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da 66 destinasyona sahip. Buna paralel olarak Hindistan, hava seyahatleri için dünyanın en hızlı büyüyen pazarları arasında yer alıyor: Yeni bin yılın başında, Hindistan’daki yaklaşık 14 milyon insan her yıl bir uçağa bindi –şu anda ise neredeyse 140 milyon.

Dünyanın dört bir yanındaki yerel seyahat acentelerinde ödeme yapmak için Jet Airways, Wirecard‘ın platformu üzerinden yerleşim planı (BSP) ile birlikte faturalama için Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) arayüzünü kullanıyor. Bu, Jet Airways‘in bilet satışlarını daha hızlı ve daha kolay bir şekilde işlemesine olanak tanıyor. Çünkü bu, uçak bileti satışlarının basit bir şekilde işlenmesi için dünyadaki en yaygın sistem. Tatilciler ve iş seyahatinde olanlara rezervasyon için ödeme sürecinde daha fazla kolaylık ve daha fazla seçenek sunmak amacıyla Jet Airways, Wirecard’ın teknoloji çözümlerini tüm kanallardan doğrudan gerçekleştiriyor.

Jet Airways Ticari Başkan Yardımcısı Marnix Fruitema; “Wirecard’ı seçmemizin nedeni, Wirecard‘ın havacılık endüstrisinde zaten kanıtlanmış olduğu teknik uzmanlığıdır. Wirecard’ı seçtik çünkü ortağımız olan havayolları, ödeme çözümlerinin verimliliği ve performansından etkilendi.

“Dijitalleşme, seyahat ve ulaşım endüstrisinin tamamında büyük değişiklikler yarattı ve bu havayolları için de geçerli. Bu, özellikle bölgesel havayollarının uluslararasılaşmasının giderek daha önemli olduğu anlamına geliyor” dedi.

Wirecard Kürsel Havayolu Satışları Başkan Yardımcısı Eckart Reiche; “Bu gelişmede Jet Airways’i desteklemekten ve yolculuklarında onlara eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.