İstanbul Kahve Festivali Bu Yıl Haydarpaşa’da 0

Kahve tutkunlarının merakla beklediği İstanbul Coffee Festival, bu yıl 22 – 25 Ekim tarihleri arasında, İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan Hardarpaşa Garı’nda düzenlenecek.

Eğer siz de bir kahve tutkunuysanız, birbirinden lezzetli kahveler tatmak ve evde iyi kahve yapmanın inceliklerini öğrenmek istiyorsanız #istcoffeefest sizin için farklı bir deneyim olacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve gelenekselleşmesi için adımlar atılan İstanbul Coffee Festival, şehrin merakla beklediği etkinliklerden biri. DSM Group tarafından gerçekleştirilen festivalde dünyanın en güzel kahveleri bir arada olacak.

Dört gün sürecek festival boyunca kahveseverleri farklı etkinlikler bekliyor. Kahveye yolculuk yapmak isteyenler 100 farklı kahve markasını bir araya getiren bu özgün festivalde kahve kokusu eşliğinde Haydarpaşa’nın tarihini de yaşayacak.

İstanbul Coffee Festival’e geçen yıl 14 bin 270 kişi katıldı. Avrupa’nın en büyük ikinci kahve festivali olarak anılan bu festivalde, bol bol kahve ikramları yapılacak. Ayrıca tadımların yanı sıra, cupping, tasting, demleme metotları, eğitimler, atölyelerde interaktif workshoplar da düzenlenerek kahveseverlere detaylar anlatılacak. Oturumlar, söyleşiler, filmler, sergiler ve konserlerin yanı sıra dört gün boyunca kahveseverlerin ilgisini çekecek bir çok etkinlik düzenlenecek.

İstanbul-Coffee-Festival

Kahvenin kendisinin, kokusunun, her türlü alet edevatının, kahve dükkanlarının, kahve sanatının, kültürünün, kahve kitaplarının, kahveyle ilgili konuların buluşma noktası olarak İstanbul Coffee Festival her yıl bir kez İstanbul’da kutlanacak.

Kahve kokusunun, her türlü alet edevatının, kahve dükkanlarının, kültürünün, kahve kitaplarının, bilumum kahve ile ilgili konuların buluşma noktası İstanbul Coffee Festival’i kaçırmayın.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.