İran Hava Yolları Geri Dönüyor 0

1970’lerde bölgenin gururu olan İran Hava Yolları, 1979 devrimi sonrasında gelen sorunlar neticesinde yakaladığı ivmeyi kaybetmişti.

Halihazırda filodaki uçakların tamamını 22 yaşından büyük Rus uçakları oluşturmakta ve ithalat konusunda yaşadığı sıkıntılardan dolayı uçakların modernizasyonu yapılamamaktaydı. Şimdilerde İran ile yapılan anlaşma neticesinde ambargoların kalkmasıyla bölgede 400 milyar dolarlık bir ticaret hacmi oluşmakta.

Ulaştırma Bakanı Abbas Akhoundi’ye göre İran’ın kayıp zamanı telafi etmek için 400 yeni uçak siparişi vermesi gerekiyor, bu da uçak üreticileri Boeing ve Airbus gibi şirketlerin iştahını kabartmakta.

Mart 2016’da düzenlenecek İran Havacılık Fuarı‘da bölgenin büyük gücü Birleşik Arap Emirlikleri‘nin keyfini kaçıracak gibi gözüküyor. İranlılar oyuna geri dönmek için oldukça umutlu ve dünya çapında yeni pazarlara ihtiyaçları var.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.