Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Her markanın size söyleceği bir hikayesi olmalı.. Günümüzde sektörde bu aranıyor. Artık bir ürünü veya hizmeti bir şekilde hikayeleştirmeden müşteri kazanmanız çok zor. Singapur’daki Startup şirketi Bolt da buna inanan şirketlerden ve Asya’nın içerik pazarlama merkezi olmaya hazırlanıyor!

2015 yılında Chan Yi Wen tarafından kurulan şirketin amacı; şirketleri, onlara uygun içerik üreticileri ile buluşturmak. Bolt’un platformuna 350’den fazla içerik üreticisi abone olmuş durumda. Bu üreticiler; yaşam tarzı, sağlık, otomotiv, haberler, seyahat, teknoloji gibi alanlarda yazma, editleme, fotoğrafçılık, strateji, dizayn, çeviri konularında uzmanlar. Yelpazeleri epey geniş. Günümüzde birçok şirket artık geleneksel tarzda içerik üretmiyor fakat dijital zaman diliminde ise bunu tam olarak nasıl yapıp işleme koyacaklarını da bilmiyor gibi duruyorlar.

Unknown-1

Küçük çaptaki şirketler büyük yatırım yapamıyor ve büyük şirketler ise bütün yatırımlarını tek bir noktaya yapmak istemiyorlar. Yazarlar için LinkedIn gibi görünen Bolt, üyelerine kendi portfolyolarını sunabileceği ortam oluşturuyor.

İş arayan içerik üreticileri ve içerik üreticisi arayan birçok şirket var. Önemli olan uygun ikilinin buluşması. Yi Wen, bunun Bolt sayesinde çözülebileceğini öngörüyor.

Peki Bolt gelirlerini nasıl elde ediyor? 2 şekilde: Birincisi şirketler aylık ücrete tabii. İçerik üreticileri ise aylık ödeme yapmıyor fakat buldukları projelerin %15’lik bir dilimini Bolt’a veriyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz