HomeAway, İngilizler’in Brexit Sonrası Kiralık Tatil Mülklerine Yöneldiğini Söylüyor 0

Expedia’ya ait HomeAway, kiralık tatil mülklerinin AB referandumundan sonra sterlinde yaşanan düşüşe rağmen İngilizlerin daha uzun süreli ve daha ucuza seyahat etmelerine imkan sağladığını belirtiyor.

Site, İngiliz gezginlerin 2015’in aynı dönemine oranla 2016’nın son çeyreğinde yurtdışındaki tatil mülkleri için %15 daha az ödeme yaptığını ve %10 daha fazla kaldığını açıkladı.

İngiliz gezginlerin yurtdışı ziyaretlerinde daha yüksek kalış ücretleriyle karşı karşıya kalacağına dair son zamanlarda gazetelerde çıkan makalelerin aksine HomeAway’in bulguları, tatil mülkü kiralama alanında farklı bir resim ortaya çıkıyor”.

“Tatil mülkleri ailelere ve gruplara en iyiyi sunarken daha uzun süre kalmalarına da imkan tanıyor”.

Birleşik Krallık HomeAway sitesinde kiralık tatil mülklerine olan talep 2016’nın son çeyreğinde arttı ve de gözde varış yerlerinin sıralaması ise şöyle;

1) Malaga, İspanya

2) Barselona, İspanya

3) Mayorka, İspanya

Kiralık tatil mülkleri bağlamında, Cornwall, Londra ve Yorkshire ise HomeAway kullanıcılarının gözde İngiliz destinasyonlarından.

Birleşik Krallık ve İrlanda bölgesel direktörü Elena Novokreshchenova “Verilerimiz, AB referandumundan sonra HomeAway gezginlerinin tatillerini sevdikleriyle nasıl ve nerede geçirecekleri konusunda daha akıllıca davranarak stelinin dalgalı değerine tepki gösterdiğini gösteriyor” diyor.

“Ekonomik tatil mülklerinin olumlu etkisi, İngilizlerin pahalı otel kalışlarını rafa kaldırmalarını ve maliyetleri düşürmek için bir evi aileleri ya da arkadaşlarıyla kiralamalarını sağladı”.

“Bulgular gezginlerin tatilden feragat etmek yerine ülkelerinde ya da yurtdışında tatil yaparken, tatil alışkanlıklarını Brexit sonrası döneme göre adapte ettiklerini kanıtlıyor”.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe