Havayolu Şirketleri Yer Hizmetlerine Ağırlık Veriyor. 0

Havayolu şirketleri, gezginlere yer hizmetleri opsiyonlarını artırarak yan gelirlerini arttırmak ve böylece ev pazarında rekabetin önüne geçmek istiyor.

Her ne kadar bu sektörde araç kiralama önemli bir yer tutsa da, bunu kullanan yolcular çoğunluğu oluşturmuyor. Birçok kişi ekpres trenleri ve toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Sayılarla konuşacak olursak; neredeyse yarım milyar yolcu toplu taşıma araçlarını havaalanından şehre gitmek için kullanıyor. Bu sayı Avrupa için 430 milyon, Asya-Pasifik için ise 504 milyon. Bu rezervasyonların çoğu ise uçuştan ayrı yapılmış rezervasyonlar. Burada havayolu şirketleri için büyük bir fırsat yatıyor. Eğer bu rezervasyonlar uçuşla birlikte havayolu şirketinden satın alınırsa, şirketin yan gelirleri oldukça artacak gibi duruyor.

Otobüs taşımacılığının dijital satış kanallarına entegrasyonu, kapasite limitleri ve servis çizelgelerini ele almak üzere otobüs servis sağlayıcılarıyla koordinasyonu gerektirir. Yolcular uçuşa geçmeden birkaç dakika önce yer hizmetini satın alabilirler çünkü görevli yolcuya koltuğu tahsis etmek için aynı anda yolcunun bilgisine zaten sahip. Bu, müşteriler için akıcı bir seyahat deneyimi sağlar.

Bu deneyimi daha hazır hale getirmek amacıyla CarTrawler ve Amadeus Germany ile anlaşma sağlandı. Distribusion‘ın sağladığı bu partnerlik ile önceden satın aldığınız bu hizmet sayesinde havalanından merkeze ulaşımınız kabusa dönmekten kurtulacak. Avrupa ve Asya’da 35 ülkede başlayacak olan bu hizmete 2500’den fazla destinasyonda ulaşabileceksiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe