Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Güney Sudan ile Vizeler Kalktı

Türkiye ile Güney Sudan arasındaki vize muafiyeti anlaşması yürürlüğe girdi.

Her iki ülkenin geçerli diplomatik pasaport hamili vatandaşları, birbirlerinin ülkesine yapacakları seyahatlerinde toplam kalış (ikamet) süresi, her 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla girip çıkmak, transit geçmek ve diğer tarafın ülkesinde geçici olarak kalmak için vizeden muaf oldu.

Vize muafiyeti kapsamı dışında kalan çalışma, öğrenim, eğitim, araştırma, aile birleşimi ve uzun süreli ikamet (90 günden fazla) gibi özel amaçlı seyahatlerin, ilgili ülkenin dış temsilciliklerinden alınacak ‘özel meşruhatlı vize’ uygulamasına tabi olacağı belirtildi.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

1 Yorum

Bir yanıt bırak
  1. “geçerli diplomatik pasaport hamili vatandaşlar”

    Yukarıdaki haberde aynen böyle diyor. Yani vizenin kalktığı falan yok; sadece Diplomatik pasaportu olanlar vizesiz gidebilecekler.

    Sudan’ın Türkiye Cumhuriyetini temsil eden Diplomatik Pasaport hamillerine bile eskiden vize uyguluyor olması mı yoksa bir seyahat sitesinde bu haberin Güney Sudan ile vizeler kalktı şeklinde verilmesi mi daha vahim bilemedim!

    Lütfen “vize kalktı” haberlerine biraz dikkat!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir